Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitöl zsíros a bőröm és mit...

Mitöl zsíros a bőröm és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Sok mitesszer van az arcomon amik között pár be is van gyúlladva ezért pattanásos is vagyok.A bőröm tapintásán is észrevehető hogy zsíros, és ha van egy kis fény akkor is észre lehet venni ahogy megcsillan az arcomona fény a zsírosságtól.Mit tegyek hogy ne legyen zsíros?(nagyon ritkán szoktam járni kozmetikushoz kb. félévente 1X)17/F

2017. jún. 24. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

1. minden kajának és italnak nem nevezhető sz..rt iktass ki az életedből (pl. édességek, chipsek, gyorséttermi kaják, cukros löttyök, kóla, energiaitalok)

2. napi min 2 liter víz elfogyasztása

3. rendszeres testmozgás

4. lehet hogy valamire allergiás vagy

5. tinikorban természetes a pattanás a hormonok túltengése miatt

6. egyél sok zöldséget és gyümölcsöt

7. pattanásra jó a kamilla és a körömvirágteás borogatás

2017. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez veledszületett dolog, hogy zsíros a bőröd, nekem is az. Én azt szoktam csinálni, hogy mielőtt elmegyek itthonról megmosom az arcomat szappannal (tehát azzal a kézbe foghatóssal, nem a folyékonnyal), este pedig lefekvés előtt jó alaposan bekenem hidratálókrémmel, hogy a szappan ne szárítsa ki a bőrömet teljesen, mert akkor balul üt ki az egész, mert a bőr azt érzi, hogy száraz és még több faggyút fog termelni. Napközben, ha nagyon átzsírosodott a bőröd, papírzsepivel tapogasd át, az felszívja a faggyút. A pattanásokkal, mitesszerekkel meg csak annyit tehetsz, hogy tonizálsz, alaposan megtisztítod minden nap az arcodat és esetleg hámlaszthatsz is, az is jót a pattanások ellen illetve vannak olyan hámlasztók (pl. amit én is használok), amik a mitesszerek ellen is jók
2017. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!