Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsíros bőr és haj?

Nagyon zsíros bőr és haj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, ezelőtt soha nem fordult még velem ilyen elő ,kb 1 hónapja kezdődött. Pattanás pattanást ér az arcomon. A hátam is kezdett nagyon az lenni. A hajam meg full zsíros,minden nap kell mossam.

Pedig az arcomra soha nem teszek se alapozót se korrektort, de esténként lemosom mindig ettől függetlenül, emellett heti 2x radírozom is.Csak sajnos nyomogatom a pattanásokat .. és a hátamon is szoktam ,amiket elérek.

A hajam az borzasztó. Idáig nagyon száraz volt, aztán vettem balzsamot meg ilyen hajspray-t, argánolajas avonost. DE ezektől nagyon zsíros lett!!!

KÉRLEK MONDJATOK HÁZI PRAKTIKÁKAT!



2017. júl. 29. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Először próbálj életmódot váltani, igyál sok vizet, mert hidd el, ezek lesznek a leghatásosabbak.
2017. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem menj el a háziorvoshoz, aki utaljon be egy bőrgyógyászati vizsgálatra(vagy keress fel egy bőrgyógyászt), mivel nekem így írtak fel zyneritet, ami nagyon sokat segített. Nekem az eveline pure control termékcsaládja annak idején nagyon bejött, de már nem nagyon használom. Házi praktikát nem igazán tudok, ami viszpnylag hatásos volt az az, hogy mézet összekevertem reszelt almával és hagytam az arcomon 15-20 percig, eléggé hatásosan eltüntette a faggyút. Ha nyáron mész tengerre, akkor az szuperül leszárítja, de esetleg azt is meg lehet próbálni, hogy felforralsz egy kis vizet, raksz bele sót és utána ezt a sós oldattal kenegeted magad és kifeküdsz a napra. (a nap is nagyon jót tesz neki) Hajra sajnos nem tudok mit mondani én már temérdek mennyiségű sampont/pakolást kipróbáltam, de egyik sem segített. Kétnaponta mosom, mondják, hogy inkább ritkábban de úgy meg nem érzem jól magam. Esetleg néha használj szárazsampont is. :) 16/L
2017. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ne radirozd ilyen gyakran az arcodat,mert nem tesz jót neki.. havonta egyszer szerintem bőven elég. Aterzem a problemadat mert nekem is zsíros a borom,de a szalicilsav csodákra képes,de azzal csínján és óvatosan:) radirozas helyett pedig hamlassz az hatásosabb 😊
2017. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!