Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni hamar zsírosod...

Mit lehet tenni hamar zsírosodó haj ellen?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Ha este megmosom a hajamat akkor másnap este zsíros lesz nagyon. Felfogni nem akarom mert vékonyszálú a hajam és hogy jól nézzen ki, ki kéne vasalni. Próbáltam már az ecetet de nemcsak hogy büdös lett a hajam, nem is használt. Most hogy nyár van próbálom 4 napig kihúzni és csak akkor mosom amikor megyek valahová vagy ha már 1 hete nem mostam. Nem segít semmi. Valami tipp esetleg?

Köszönöm!:)



2017. júl. 26. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Szoktad nézni hogy a samponodban van-e szilikon? Nekem az is sokat számított hogy átálltam szilikonmentes termékekre. Emellett sok természetes megoldás van zsíros hajra, ez a sok vegyszer sem tesz jót, hiába reklámozzák őket csodaszerként. A hajmosásokat meg próbáld kitolni, roncsolja a hajad és a fejbőröd is ha nagyon sűrűn mosod. Száraz sampont szerintem érdemes lenne erre a célra beszerezni.
2017. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Probald ki, hogy nem este mosol hajat, hanem reggel, es ha csak lehet, ne szaritsd meg hajszaritoval. Ha megis muszaj, akkor a leheto leghuvosebb levegot fujasd a hajadra es a fejborodre.


Ha van ket-harom szabad heted, menj el valami vizpart melle, es NE hasznalj egyaltalan sampont, viszont viz minden nap erje a fejedet. A harmadik het utan, ha hazamesz es reggelente mosol hajat, nem hasznalsz forro levegot a hajszaritashoz, akkor kicsit javulni fog a helyzet.

Szinten segithet, bar nem mindenkinel hasznal, ha kevesebb fuszert es kevesebb csokoladet eszel (pl. nincs tobb bolti felvagott, stb)

2017. júl. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ne boltban vegyel sampont hanem kerd meg a fodraszodat h rendeljen neked:) azok a samponok sokkal jobban erosebb a hatoanyag es van kifejezetten zsiros hajra is:)
2017. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problemam. En viszont csakis bio samponokat hasznalok, es meg azoknak is jol utanaolvasok. A sima sampontoktol kozmetikumoktol viszketek. A bio sampon valamelyest segit, de nem oldja meg a problemat. de legalabb nem viszket tobbe a fejborom. Szerintem ez belulrol jon, zsiranyagcsere vagy ilyesmi nem tudom. Ha vilagos a hajad esetleg probald ki a porsampont.
2017. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan trükkel szoktam a 2 naponta szükségessé váló hajmosást kitolni 5-7 napra, hogy éjszakára nem kötöm össze a hajam és reggel teljesen olyan, mintha nem lenne zsíros, de ha akár egy centit is fésülök rajta, akkor rögtön láthatóvá válik a zsír, úgyhogy ezt kerülöm és csak a kezemmel igazítom meg. Teljesen természetesen tisztának tűnik így egész nap. Fura. De az én hajam nem vékonyszálú, bár nem is vastag, úgyhogy ezt csak azért írtam le, hogy hátha valakinek ugyanígy bejön.


A másik, hogy nekem egyszer úgy szűnt meg egy időre a hajam zsírosodása, hogy azt olvastam, hogy az olivaolaj jó a hajnak és a legolcsóbb pogácsás olivaolajjal úgy kezeltem a hajam és fejbőröm, hogy jól bedörzsöltem, aztán egy nejlont húztam rá és egy órán át rajta hagytam. Aztán irtó sok samponnal sikerült csak lemosni, mert persze nyilván nem habzott be az elején, de a lényeg, hogy oké, szép lett tőle a hajam, de a legjobb hatása az volt, amit nem is vártam tőle, hogy valószínűleg a fejbőröm sokkot kapott a sok zsírtól és utána 1-2 hétig bírta a hajam kb. másfél hónapon át.

2017. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!