Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 15 éve pattanásos az arcbőröm,...

15 éve pattanásos az arcbőröm, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
13 éves koromban kezdődtek, és azóta szünetmentesen boldogítanak a mindennapjaimban. 19 évesen szedtem roaccutant, ami segített, tiszta lett az arcom, de aztán lassan ugyanúgy visszajöttek. Tinédzserként sokat jártam kozmetikushoz, de hasztalannak bizonyultak. Bőrgyógyászról már rég letettem. Nagyon sokféle és drága kencét kipróbáltam, csigakrémtől kezdve a hámlasztókig mindent. Házipraktikák kimaxolva. 20 évesen leszoktam az alkoholról, üdítőkről, és egyre jobban belelovaltam magam az egészséges étkezésre. Manapság már nagyon odafigyelek mit eszem. Kávé, cigi sosem volt az életem részre. Mégis, semmit sem javult az arcbőrön. Pattanásos, zsíros, pirosas, gyulladt bőröm van. Van itt olyan aki hasonlóan sokat kínlódott a pattanásokkal, és szép bőrt tudott magának varázsolni? Igazából a célom a "tünetmentesség", nem szeretném azt hogy kenj ez meg amazt az arcodra, és kordában tudod tartani, hanem hogy egyáltalán ne jöjjenek ki. Mert úgy gondolom ez az egészséges állapot.

2017. aug. 4. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
AvianaRahl (youtube videós) ugyan ebben a cipőben jár. Nézegesd meg a videóit, hátha segít.
2017. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valamire allergiás nem lehetsz véletlenül?

Mert az is okozhat ilyen tüneteket. Ki kéne tapasztalnod, hogy mire lehetsz, pl. tejtermékek, lisztes dolgok..stb.

2017. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a második válaszolóval.. Nincs esetleg glutén érzékenységed? Csak az arcod ilyen vagy, a vállad, hátad is?

Ugyan nekem nem derült ki, hogy lány vagy-e.. de ha lány vagy akkor esetleg hormonproblémád nincs?

Nekem pl a hátam és az arcom volt szörnyű.. és kiderült, hogy a PCOS okozza.. igaz nekem más tünetem is volt (rendszertelen ciklus, erős szörösödés..)

Érdemes lenne hormon vizsgálatra elmenned.

2017. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok. Ilyen esetben a hormonok nem okozhatják? Én úgy tudom, legalábbis ezt hallottam, hogy ha a nemi jelleggel minden rendben, akkor nem beszélhetünk hormonproblémáról. Gondolok itt arra, hogy mély a hangom, van rajtam bőven szőr, testalkatom kicsit sem nőies. Bár lehet hülyeséget beszélek.


Gluténérzékenységi tesztet elvégeztem, negatív lett. Mindenféle tejterméket és tojást kiiktattam az étrendemből 1 hónapig. Semmiféle változás. Lehet tovább kellene szanálnom az étkezésemből? Most úgy gondoltam hogy kipróbálom a mindenféle cukor kiiktatását, hátha hoz bármiféle eredményt. Persze a gyümölcsöket jelenleg biztos nem tudom, hisz most van itt a szezon. Másra már nem nagyon tudok gondolni, szedtem sokáig cink, magnézium, A, D vitamint, de semmi hatásuk nem volt. Méregtelenítő, lúgosító kúrát is elvégeztem már, semmi hatásuk nem volt. Kicsit úgy érzem, mintha nekem így kellene leélnem az életem, pedig szerintem ez egyáltalán nem normális, hogy az embernek az arcán gyulladt kiütések keletkeznek.


Ja még annyit, hogy szokott a mellkasomon is kijönni, de jóval kevesebb mint az arcomon. Bár többnyire a pattanásaimra az a jellemzőek, hogy nem fehér fejűek. Vagyis kinyomhatatlanok, jön egy gyulladt pattanás, általában nem nagyok, nem fájnak, majd pár napon belül eltűnnek.

2017. aug. 4. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!