Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Égési sérülés gyógyulási...

Égési sérülés gyógyulási esélyei arcon? Sos!

Figyelt kérdés
Négy kb. fél centis helyen megégettem az arcom.Csak az egyik lett hólyagos, a többi piros és húzódik. Körömvirág balzsamot és aloe vera növényt kentem rá. Így már 24 órán belül beindult a varosodás. Mennyi az esélyem, hogy heg nélkül gyógyul és kb. mikor mehetek vele újra az utcára? Elegendő ez a kezelés vagy érdemes valami spéci, mondjuk rózsafaolajas terméket is bevetni?

2017. aug. 6. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó kis cuccok amiket használsz de én még panthenollal is kenegetném. Egyébként ezt hogy sikerült kivitelezni?
2017. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Panthenolt vegyél mindenképpen, nem drága és nagyon hatásos. Én is jártam már így, bár nekem nap égette meg, egy kb. hüvelykujjnyi vastagságú és hosszú csíkon a szám környékén, valahogy oda nem jutott a naptejből. Nekem is kis részben hólyagos volt, nagyobb részben piros, húzódós. Panthenollal kentem naponta többször jó vastagon, éjszakára is, és már kb. egy hét után jócskán halványodott, kb. 2-3 hét után már nyoma sem volt. De tényleg annyira rosszul nézett ki, hogy megijedtem, nem fog elmúlni.
2017. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ízesítetlen, 100% glutamin port vegyél egy gyúrós boltban. Fogyassz el naponta pár adagot belőle és tegyél a sebre is. A kórházakban is glutaminnal kezelik az égést, mert a bőr nagy részben abból áll.
2017. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm az ötleteket...az okot most inkább nem részletezném


2# Köszönöm a nyugtató szavakat.Sajnos ma már nem jutok Panthenolhoz, de vettem be vitamint, ami 50 mg pantoténsavat tartalmaz. Tényleg nem maradt semmi nyoma az arcodon?Annyira félek...így is elég a bajom a bőrömmel.


3#Glutamin? Mindjárt utána járok. Köszönöm az ötletet.

2017. aug. 6. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, semmi de semmi nyoma nem maradt. Pedig hónapokkal utána néha még direkt próbáltam keresni a nyomát, de sehol semmi, pedig pontosan tudtam, hogy hol volt az égési folt :)
2017. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon reménykedem és holnap irány a gyógyszertár.
2017. aug. 6. 20:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Így három nap után leírom a tapasztalataimat, ha a jövőben valaki hozzám hasonlóan kétségbeesetten keresné a megoldást.

Szóval aloe vera gél ( élő növényből), Dr.Theiss körömvirágbalzsam, E-vitamin olaj....és jó lett volna, ha ennyiben is maradok.

Uis. a 2-3 napon próbaként, ill. a lelkiismeretem megnyugtatásaként bekentem CURIOSA géllel, de már pár perc múlva tapasztaltam, hogy a seb környékén kifehéredett a bőröm!!!

Sokan írtak, hogy az egész arcukat kenik vele. Ezen és a honlapon található tájékoztató alapján én is felbuzdultam, de NE!!!

Kedves #2. Bepanthen helyett Panthenol olajat szerettem venni, de sajnos azt nem kaptam...de attól tartok az én bőröm arra se reagált volna hálásan. Már nagyon hozzászokott a természetes kozmetikumokhoz.

Egyébként ami kimondottan fontos, hogy a szervezeted topp állapotban legyen ( vitaminok, fehérje, hormonok), hogy könnyen menjen a sejtregenerálódás... itt nálam kicsit rezeg a léc ...

A varratok mára egyébként leestek, most már csak azon kell szurkolni, hogy ne maradjak foltos ( Curiosás "fehér keret" is eltűnjön).De szerintem rendben leszek :-)))

Fényvédelem!!!

2017. aug. 8. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az aloe vera jó döntés volt, Nagyon jól hámosítja, táplálja a bőrt,gyulladáscsökkentő stb.Fényvédelemre, napégés ellen is jó. Én nem a növényt, hanem a belőle készült természetes termékeket használom nagyos sok mindenre, akár a szervezet felerősítésére, akár személyi higiénés, bőrápolási stb témákban is.További jobbulást!
2017. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen....Szerencsére a körömvirágkrémmel együtt bevált, rosszabbul is járhattam volna.
2017. aug. 14. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!