Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bokaszalag szakadás teljesen...

A bokaszalag szakadás teljesen meggyógyul?

Figyelt kérdés

Akinek volt már mennyi ideig tartott a gyógyulás

Meddig kellett gipsz, rögzítő?

Ugyan úgy tudtad használni, futni, ugrálni később?

Egyéb tapasztalatok?! :)



2013. márc. 24. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
nekem az egyik ismerősömnek 2 szalagja szakadt. nagyjából annyi a gyógyulás mint törésnél. ha mind 3 szalag szakad csak akkor műtik. amúgy egy idő után már lehet mozogni rendesen de érezhetsz némi fájdalmat.
2013. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lilith1994 ***** válasza:
100%

hali.Nekem volt szalag szakadásom, nekem 3 hétig minimum kellett volna gipsz de sajnos rosszul rakták fel és nagyon feltörte a lábamat, fekvő gipszem volt( meg pont ház fel újítás is volt így nem tudtam folyton csak feküdni mert még a wc-re eljutás is kalandos volt. Szóval én el vetettem idő előtt. Ez 2 éve volt. Még mindig nem az igaz, de az én hibámból. nem szabadott volna levetetnem. Amikor futok be keményedik és két napig utána alig birok járni, ilyenkor izom lazító krém, vagy tabletta.

Egyébként szépen meg tud gyógyulni, pl. apukámnak is volt (neki még gipszben sem volt, ő munka mániás és még így is ment dolgozni... ő sofőr) csak akkor ment el orvoshoz amikor el telt 1-2 hét eltelt. Azt mondták nem a legjobban gyógyult össze de egy év alatt teljesen meg gyógyult. Egyébként gyógytesi mellett ha jól tudom viszonylag hamar gyógyul meg teljesen.

2013. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
3x volt bokaszalagszakadásom. Rendszeresen sportolok, semmi baj a bokámmal, mindent ugyanúgy tudok csinálni mint előtte, nem fáj, nincs vele baj, bemelegítésnél figyelek rá fokozottan, jobban megmozgatom. Egy hét fekvőgipsz és 3 hét járógipszem volt. Utána fokozatos terhelés, először séta, úszás, aztán kocogás stb
2013. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek! :D


Most én is fekvő gipszel vagyok, a szükséges sétákat minden féle manőverrel oldogatom meg, pl: seprű, vagy féllábas néptácköri mozdulatok. xD

Sikersen "ráugrottam"(inkább estem) bokaoldalra, és elszakadt. Bár utána még elrohangáltam vele pár órát.

1. köszi, nem is tudtam hogy 3 szalagtól műtik.

2. Lilith1994: jaj szegény, hogy hogy nem rakták fel újra rendesen?

Nekem sem az igazi, eléggé tör de ezt a pár napot valahogy csak átvészelem. -.-"

3.Milyen sportot űzöl hogy 3szor is megsérült, csak nem foci?


Szerintetek nagyon muszály a járógipsz hetekig vagy esetleg az ilyen párnás merev bokarögzítő is jó lehet?


Még egy kérdés: Hogy aludtatok?

Ha oldalra fordítom az egész lábam az rossz vagy nincs jelentősége? Mert napokig így tartani szörnyen rossz, elzsibbad, dörzsöl, minden + alvás közben nem is tudom befolyásolni.

2013. márc. 24. 23:07
 5/12 Lilith1994 ***** válasza:
100%
én háton aludtam, máshogy nem igazán ment, fel volt polcolva párnával. Azért nem rakták fel újra mert úgy döntöttem hogy elég a szenvedésből, részben azért mert kaptam ilyen véralvadás gátló injekciót és nem bírom a tűket... valami nagyon és nem tudtam magamnak beadni és amikor be adta nekem az orvos irtózatosan rosszul lettem (éppen meg is volt lehet azért), de nagyon rosszul voltam és azt mondták hogy tablettát nem adhatnak amit nem értettem, és így nem maradhattam gipszben.
2013. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy szalag szakadt és egy részlegesen, nem gipszelték be, mert be volt dagadva. 2 hétig járkáltam vissza a kórházba, mire mondták, hogy na most lelappadt, akkor begipszelnék. Mondtam, hogy most már minek, megyek a saját lábamon, már felesleges. Kicsit furcsán gyógyult így is, van egy duzzanat a bokám fölött, de nem érzékeny semmire szerencsére, futni is ugyanúgy tudok.
2013. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, táncolok. Egyik szakadás sem ezzel kapcsolatban történt, minden esetben lépcsőztem :D
2013. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

3,7: Az úgy jó. xD

Suliba hogy mentél?

Èn nem akarok gipsszel, az olyan fura mintha mindenk csak téged nézne. :/

Bokarögzítője volt esetleg valakinek?

2013. márc. 25. 17:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Èn nem akarok gipsszel, az olyan fura mintha mindenk csak téged nézne. :/ "


Gipsz miatt ne maradj ki nagyon a suliból szerintem.


Nekem 2x is volt gipszelve a lábam, a járógipsszel mentem suliba. Jó poén, rajzoltak rá a tönniek, meg ilyesmi. Először mindenki megbámulja, de ez 1 napig tart csak.

2013. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát most itthon maradok egy ideig...

Megműtötték a bokám.

2013. ápr. 12. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!