Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házi, könnyen/gyorsan...

Milyen házi, könnyen/gyorsan megvalósítható praktikákat tudtok nagyon száraz, korpás fejbőrre?

Figyelt kérdés

2017. aug. 14. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Pont most írtam egy másik hasonló kérdésre, bemásolom :)


Hogyha nem gomba és csak simán korpásabb fejbőröd van akkor ajánlom hogy olajjal (kókusz de akár sima étolaj) kendd be a fejbőrön hadd rajta 1 órára kb aztán mosd le, csak vigyázz mert nehezen mosódik ki. Meglehet hogy azt fogod először tapasztalni hogy a korpák benne maradnak a hajadban de a fejbőrödön látszódni fog.Fésüld ki a hajad és ha szükséges mosd meg mégegyszer.

Egyébként én pár éve schauma sampont kezdtem használni és szörnyen korpás lett a fejbőrön, azután havonta kellett váltani sampont mert mindentől darabokban jött le a fejbőröm. Aztán (bár nagyon nem szerettem) kipróbáltam a head&shoulderst és beolajoztam a fejem egyszer és azóta semmi, évekig nem volt problémám. Egy hónapja szüleimnél voltam és csak schauma volt, mondom hátha csak gombám volt és csak ráfogtam ,hát nem. Most megint tiszta korpa lett, jött az olaj és a head&shoulders,de a fentebb írt ecet+víz is használ csak nekem nagyon nehezen jött ki a hajamból az illat.

Ja igen, ha szárazabb hajad van akkor az ecettel vigyázz viszont az olaj még kifejezetten jót is tehet, viszont ha zsírosabb a hajad akkor az ecet könnyebben kijön. :)



Az ecetes mód csak annyi hogy ecetes (max 8-10%os) vízzel mosod meg a hajad.

Remélem tudtam segíteni! Ha kérdésed van írj :)

2017. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!