Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor lehet naponta...

Most akkor lehet naponta hajat mosni vagy sem?

Figyelt kérdés

Rengeteg samponon olvasni a mindennapos használatra jelzőt, és én is minden nap vagy minden másnap hajat mosok, semmi baja sem a hajamnak sem a fejbőrömnek.

Mégis mindenki nekem esik hogy azért zsírosodik hamar a hajam mert gyakran mosom. Volt hogy hetente egyszer mostam meg, mert kínomban kihúztam addig, hátha akkor nem fog hamar zsírosodni, de ugyanolyan volt utána, már másnap összeállt, ragadt, koszosnak éreztem a fejbőrömet, stb. Szerintem ez sem egészséges, hogy napokig hagyom a koszban fulladni a fejbőrömet. Hisz fürdeni is naponta szoktunk, az arcot is naponta megtisztítjuk, stb.


2017. szept. 1. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

* Előre jelzem, hogy én sem tudom az igazságot, amiket leírok, mind csak hallottam, illetve van benne egy kis tapasztalat is.*

Véleményem szerint, simán lehet, hogy a napi hajmosást azért írják rá a samponokra, hogy minél hamarabb elhasználd, és minél többet vegyél belőle.

Én soha nem mosnék hajat. Hogy miért? Nekem a víz, az állandó törölgetés-szárítgatás nagyon durván kiszárítaná. Persze, oké, hogy megfelelő sampon, meg balzsam, hasonló, de én nem tudnám minden nap lepucolni a fejemet. Plusz látok ebben a zsírosodás dologban igazságot, mert lemosod a természetes faggyút a fejbőrödről, tehát több fog képződni, mert a szervezeted nem tudja, hogy direkt veszíted el.

Annak, hogy ritkábban zsírosodjon, kell idő, fokozatosan kell kísérletezni. Persze a zsírosodásnak nagyon sok minden állhat a hátterében, nem csak a gyakori hajmosás. Én voltam raszta, előtte kétnaponta mostam a hajamat. Az első pár hét szenvedés volt, viszketett, koszosnak éreztem (persze pár hét után már koszos is volt, a raszta jobban összegyűjti a cuccot). Havonta mostam hajat, három hónap után már meg sem éreztem, hogy zsíros, és azért nem, mert sokkal inkább kitolódott a zsírosodás. Másfél évig ment így, kibontottam, akkor még bírtam másfél heteket várni, de aztán egyre gyakrabban mostam, és most megint 3-4 naponta kell.

Egyébként szerintem hülyeség, hogy hagyod koszban állni a hajadat. Elvégre emberré válásunkkor sem mostuk minden nap. Azt gondolom, ez olyan, mint amikor valaki sok gyógyszert szed (persze nem olyan durván, csak a mechanikája). Minél többet mosod, annál gyengébb lesz a hajad, és idő elteltével kialakul a "gyengehajúság"???:D

Persze nem szeretnék itt elméleteket gyártani, valószínűleg butaságokat is írok. De ha úgy gondolod, hogy nekem így jó, valószínűleg ilyen a hajtípusod. Ha nem figyelsz meg semmit (hajhullás, töredezés, satöbbi), akkor nem hiszem, hogy foglalkoznod kell ezzel. :)

2017. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, hogyha csak minden pl. 3. nap mosnád és többi nap pedig csak vízzel átöblítenéd kevésbé károsodna.
2017. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De nem károsodik a hajam.

És a bőr sem lesz másabb ha minden nap letisztítjuk róla a szennyeződéseket.

2017. szept. 1. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 22 éve naponta mosom a hajam, sose szárítom meg, télen se, semmi baja
2017. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Naponta mosom, semmi baja. Nekem sem tetszik ez az öntisztítás. Ennyi erővel a hónaljamra is várhatnék, hogy öntisztuljon.


Meg képzeld el, aki naponta edz. Jó, tudom, itt mindenkinek alapból rózsaillata van, én igénytelennek érzem magam, ha izzad, egynapos a fejem. Szerintem az sokkal károsabb, hogy ha belövöd valamivel, aztán abban alszol.

2017. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt kifelejtettem példaként megintcsak a hajtípusokhoz, hogy az egyik szobatársam naponta mosta a haját, gyönyörű derékig érő, dús sötétbarna haja van. A másik havonta mosta, minél természetesebb dolgokkal (volt, hogy tiszta földdel), neki göndör, szőke haja van, szintén gyönyörű, kb. hátközépig érő. 3 hét után látszódott csak, hogy zsírosodik, koszos, szaga sosem volt, és mellé még sportolt is.

Úgyhogy ez szerintem tényleg attól függ, mit bír a hajacskád. :)

2017. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs baja tőle a hajadnak és így jobban érzed magad akkor mosd naponta. :) Én azért nem mosom minden nap, mert 1. lusta vagyok 2. volt rá példa hogy valamiért két egymás követő napon meg kellett mosnom és tök lapos tartástalan lett, pedig hajszárítóval lőttem be mint mindig. Észrevettem hogy ha kitolom mondjuk az ötödik napra a hajmosást akkor utána ha megmosom sokkal jobban néz ki, mintha sűrűbben mosnám. :)
2017. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!