Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgyógyász által felírt...

Bőrgyógyász által felírt antibiotikumok segítettek a pattanásokon?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekel, akik szedtek pattanások miatt antibiotikumot. Segített hosszútávon? És rövidtávon milyen hatása volt? Szeretnék elmenni bőrgyógyászhoz, mert már tini korom óta pattanásos és problémás a bőröm, és ezen átmenetileg csak a fogamzáságtló segített. Szeretnék végleges megoldást. Isotretionin tartalmú gyógyszert (Roaccutant) biztos, hogy nem fogok szedni, azt szerintme nem írná fel a bőrgyógyász sem, illetve az annyira durva gyógyszer h nem lennék hajlandó. Szóval kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra, milyen gyógyszert írt fel a bőrgygógyász, és segített-e? Köszönm a válaszokat!

2017. szept. 5. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szedtem 1 hónapig. Szép volt, de utána ugyanúgy visszajöttek.

Utána kaptam egy krémet, abban is antibiotikum van. Azzal is addig volt jó, amíg használtam.

Inkább abbahagytam, hiszen élete végéig nem szedheti az ember.

Aztán nekem végül is az használt, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót. Ami fura, mert sokaknak meg pont attól múlik el :)

2017. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is a fogamzásgátló segített. De most, hogy 2-3 hónapja abbahagytam, újra pattis vagyok :/ Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni többet, mert csak ideiglenes megoldást nyújt, és után akár rosszabb is lehet.
2017. szept. 5. 13:35
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem szedted be az egész adagot amit felírt?
2017. szept. 5. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
3: De beszedtem. Csak nem írattam többet.
2017. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is szedtem Tetracyclin Wolffot, két hónapig. Amíg szedtem változó volt, voltak jobb és rosszabb időszakok, az első doboz beszedése után jött a javulás. Ez már fél éve volt, azóta szép a bőröm, majd csak télen valami hámlasztó kezelésre megyek el, mert sajnos az akné után kicsit heges maradt az arcom :)
2017. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Beteg világ, ahol már a bőrgyógyász is antibiotikummal operál. Szokj le a szénhidrátokról, a cukrokról, a tejtermékekről, hüvelyesekről. Három hónapig csinálj egy paleo-ketogén diétát, és minden nem kívánt parazita kipusztul belőled.

Nem vagyok paleos! Életvitelszerűen hülyeségnek tartom, de amit el kell ismerni, azt el kell ismerni. Nagyon nincs rendben a mai táplálkozás, és főleg a növényi olajok fogyasztása.

2017. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem biztos, hogy nem táplálkozás miatt van, hiszen a fogamzásgátló ideiglenes megoldást nyújtott, és az abbahagyása után jöttek elő megint, pedig az étrendemben semmi változás nincs. Sőt, most, hogy nyár volt, rengeteg gyümölcsöt ettem, előfordult, hogy egész nap csak azt. Sok vizet iszom, cukros üdítőket csak nagyon elvétve, max narancslevet, gyorséttermi kajákat nagyon ritkán eszem, tényleg max évente 2-szer, kenyérből is teljes kiőrlésűt szoktam enni, és mindig minél több zöldséget, gyümölcsöt póbálok enni. Teljesen ugyanúgy táplálkoom, ahogy akkor amikor szedtem a fogamzásgátlót. Szóval nem hinném, hogy egy drasztikus étrend-változtatás segítene.
2017. szept. 7. 16:17
 8/15 Manka68 válasza:
100%
Pedig van összefüggés : a helytelen táplálkozás inzulin rezisztenciához vezet, az hatással van a hormonokra, a felborult hormonháztartás okozza a pattanásokat. A fogamzásgátló szabályozza a horomháztartást amíg szedik, ezért múlnak el ideiglenesen a pattanások, és térnek vissza ha abbahagyják a szedését. Sok nő csak akkor szembesül ezzel a problémával, amikor gyermeket vállalna, de nem érkezik, még lombikkal sem emiatt. :-( Érdemes ennek utánajárni, endokrinológus kérheti a vizsgálatot : terheléses cukor + inzulin vérvétel, és pajzsmirigy hormonok. Ha itt a probléma, egy vérvételből kiderül, és célzottan lehet kezelni, minden tünet megszűnik, a pattanások is. :-)
2017. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, ebben teljesen igazad van. Próbálok egészségesen táplálkozni, elhagytam a tejet és tejtermékeket, illetve teljes kiőrlésű pékárukat fogyasztok, a cukros dolgokat is próbálom a lehető legminimálisabbra csökkenteni... ezenkívül sok zöldség, gyümölcs,folyadék :)
2017. szept. 19. 12:54
 10/15 Manka68 válasza:
A gyümölcsökkel óvatosan, a gyümolcscukor is cukor. Diabetológus segíthet, vagy PCOS csoportokban vannak már nagyon profik, akik tudnak segíteni. Keress rá melyik ételnek mennyi a szénhidrát tartalma, aszerint érdemes osztályozni, szabad-e belőle enni és ha igen, mennyit. A szőlő és a banán például erősen nem ajánlott. :-( A tejben van tejcukor, de lehet inni, meghatározott mennyiségben, ha nem vagy laktózérzékeny és nem vagy allergiás a tejfehérjére, fölöslegesen veszed ki az étrendedből. Nem egyszerű ez a diéta, alaposan járj utána, nehogy többet árts, mint használj.
2017. szept. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!