Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » S. O. S! Mit csinaljak ha...

S. O. S! Mit csinaljak ha nagyon elsebesedett egy pattanasom?

Figyelt kérdés

Elmagyarazom a szituaciot:

Mar 2-3 eve van az, hogy az orrom es a szam kozott valahol ha elojon egy pattanas, akkor az nem csak egy atlagos pattanas, hanem kicsit melyebb, jobban faj, szelesebb, es kb 1-2 het mire visszahuzodik.. ezeket is ki lehet nyomni (nem szoktam feleslegesen nyomkoraszni oket soha, mert akkor csak rosszabb lesz. ha mar latom hogy feher a teteje, akkor egyszer kinyomom es kesz.) Ezek mostanaban eleg ritkan jonnek elo, 2-3-4 havonta kb.

Most pont egy hete, hogy egy ujabb kijott. Es azt hiszem eddig ez a legborzalmasabb. Kb 3-4 nap utan ki tudtam nyomni, vartam hogy majd mara kb visszahuzodik, de nem. Meg kicsit mindig ki van jove az egesz a borom felszinerol, es bazinagy a kiterjedese. Szo szerint van egy nagy piros kocka az szam folott. Mondanom sem kell, hogy festhetek.. Ez a pirossag csak a boron van, az nem dudorodik ki, csak ott dudorodik kicsit ahol a pattanas van/volt, illetve azon a kozponti helyen eleg sebes a borom. Pl most furodtem, aztan egy veletlen mozdulattal konkretan leszedtem rola(a sebrol) a bort(?). Megdorzsoltem az arcom es egyszeruen csak levallt ott egy ilyen kis darabka.(es most alatta ottvan egy ilyen nyilt seb vagymicsoda)

En mar baromira kezdek felni, ilyen eset meg nem volt, hogy ennyire elhuzodjon a visszahuzodas, illetve hogy ekkora feluleten legyen a balhe.. valaki barmi tanacsot tud adni, hogy mit csinaljak, hogy hamarabb eltunjon a seb, es hogy utana az ottmaradt folt(mert mindig marad ott folt, jo sokaig, es nagyon lassan halvanyul de azt mar megszoktam, megbirkozok vele) is eltunjon? Meg hogy egyaltalan mi ez az egesz, mit csinaljak a sebbel, a borommel? Tanacstalan vagyok mar.. Megkoszonnem a segitseget!



2017. nov. 3. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertárban kapható 70%-os alkohollal szoktam bekenni a pattanást és környékét, egy nap többször is. Nálam csodát tesz, 1-2 nap alatt szépen helyre jön.
2017. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!