Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vékony-, vagy vastagszálú...

Vékony-, vagy vastagszálú hajad van? Mennyire könnyű/nehéz kezelni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem, kinek milyen a hajtípusa, hogyan ápolja, mit igényel.


Nekem vékonyszálú hajam van, mindigis irigyeltem a vastagszálú, nagyon dús hajjal rendelkező lányokat.


Annyi szerencsém van, könnyű kezelni.

Hála az égnek abszolút nem gubancolódik, reggel este megfésülöm, és akkor sincsenek benne csomók, ahogy mosás után sem igényel kifésüléskönnyítőt. De sajnos ez az egyetlen komolyabb ppozitívuma.

Meg az, hogy hullámos, így beáll magának, nem szoktam formázni.


2017. nov. 20. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sűrű, vastag szálú hajam van.

Nem gubancolódik, nem kócosodik. De attól még nehéz kezelni. Rövid frizurák nem állnak jól, mert nem áll be magától, állandóan vasalni, beszárítani kéne.

Hosszú haj jó, azzal semmi gond, kilógja magát, nem kell semmi különöset csinálni vele és mégis normálisan áll. De a hosszú nálam azt jelenti, hogy a hátam közepénél hosszabb. Egy vállig érő vagy váll alá érő frizura nekem már nem áll szépen.

2017. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vekonyszalu, nem nagyon dus, de nem is ritka. Atlagos (?) maybeee

Nekem ameddig hosszu hajam volt NAGYON gubancolodott, de amiota vallig er semmi ilyen problemam nincs. Viszont amikor hosszu volt, nem kellett vasalni, szalegyenes volt, most meg neha felkunkorodik es inkabb atmegyek rajta egyszer a hajvasaloval.:/

Ezen kivul nincs bajom, bar az utobbinak nem orulok, sajnos amiatt konnyebben toredezhet.

2017. nov. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vékony szálú, hullámos, nagyon nehezen kezelhető. Fésülködés, formázás után 2 órával úgy néz ki, mintha akkor keltem volna ki az ágyból. Sem a vasalás, sem a göndörítés, sem a hajlakk, semmi nem marad meg benne.

Ezt leszámítva nagyon egészséges. Olajos pakolásokkal szoktam ápolni, ettől szép fényes és puha. Vágni is csak évente egyszer szoktam, mert nem töredezik egyáltalán.

2017. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Ilyen közepes szálú, viszont elég sok van és emiatt a mosásra kell figyelni. Van hogy úgy érzem, teljesen vizes a hajam, aztán hoppá, a belseje még száraz, jó sokáig kell áztatni hogy mindenhol érje a víz. Öblítésnél is ugyanez. Amúgy nincs vele sok baj, alapból egyenes, mindenki azt hiszi hogy vasalom. Kifésülni addig volt küzdelem mosás után, amíg meg nem találtam a megfelelő balzsamot. Külön szeretem azért, mert nem zsírosodik, heti egyszer megmosom azt cső.
2017. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem valahogy a kettő között, de inkább vékony szálú, átlagos hajnak mondanám. viszont viszonylag dús, sok hajam van, ami egy kicsit meg van szedve és vállig ér. hajmosáskor mint egy oroszlán, úgy nézek ki (bár fejjel lefelé szárítom), másnapra szép a tartása, dús, vastag szálúra hasonlít, második nap pedig nagyon fényes, selymes lesz, veszít a tartásából, de még így is van alakja, inkább hasonlít vékony szálú hajkoronához. én nagyon szeretem a hajamat, mert egészséges, gyorsan nő, kevésbé töredezik és jól formálható: ha akarom, egyenes lesz, ha azt akarom, akkor pedig hullámos.

mostanában viszont a stressz és betegségek miatt hullott és vesztett a fényességéből és szárazabb lett, de amióta ligetszépeolajat szedek, kezd javulni, és a hullás miatt sem aggódom, mert rengeteg kis babahajam nőtt. ami viszont nem igazán jó az az, hogy gyorsan zsírosodik, szeborreás a fejbőröm, de ezt egy jó sampon kordában tudja tartani.

én kétnaponta mosom, kétszer samponozom, harmadik nekifutásra Faith in Nature ginko bilobás balzsamot teszek rá, kiöblítem, kifésülöm majd megszárítom. reggel átfésülöm bambusz hajkefével, csak vízzel formázom (az alját bevizezem és megnyomkodom alulról felfelé), általában ha egy tincs nem áll úgy, ahogy én akarom, akkor mindig bevizezem és úgy formálom. nem gubancolódik, könnyű fésülni, csak sokat hullik :( nem használok hajvasalót, lakkokat, nincs festve, de ha igényel plusz ápolást, akkor mandulaolajjal vagy ricinusolajjal kenem be, diófalevél teát iszom. én inkább abban hiszek, hogy belülről kell táplálni a hajat, és ha egészségesen élsz, akkor a hajaddal sem lesznek nagyobb gondok :)

2017. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vastag szálú, dús. Fodrászhoz azért járok gyakran, mert nagyon besűrűsödik és akkor már kezelhetetlen, de rá egy hónapra semmi nem látszik a vágásból szinte. Gyorsan is nő, 3 hét alatt egy centit minimum. Nem használok semmilyen hajnövesztő szert sem.
2017. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vékony szálú állig érő hajam van. Könnyen formázható és félsülhető. Csak a megyedik napra lapul le nagyon, akkor muszáj megmosnom és beszárítanom.
2017. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!