Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kék, kerek, fém dobozos...

A kék, kerek, fém dobozos Nivea jó az arcra?

Figyelt kérdés
Olvastam több helyen h kézkrémet, meg testápolót nem lehet arcra kenni. De azt a Niveát lehet vagy inkább azzal se menjen az arcom?

2017. dec. 5. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a Nivea nem natúrkozmetikum kategóriás, így van benne egy csomó olyan vegyszer, ami felszívódik a bőrödön át, és negatív hatása lehet. Arc bőre vékonyabb, ott még könnyebben felszívódhat.

Próbáld ki, hogy sima, natúr shea-vajat kensz éjszakára az arcodra.

2017. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A Nivea nem azért sz-r, mert nem natúr lmao fejezzétek már be ezt a baromságot.

Én nem kenném arcra, nagyon zsíros, és nem is oda való. Vannak ennél jobb hidratálók is. Nem a shea vajra gondolok :D

2017. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem brutálisan száraz és dehidratált bőrre jó lehet. Bármilyen más bőrtípusra arckrémet használnék, mert tényleg nagyon zsíros krém.

(ezt az úristen, vegyszer!-mániát én sem értem... egy normális tanulmány nem mutatta ki, hogy olyan mértékű gondot okozna az, ha vmi nem 100%-ban natúr)

2017. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már Nivea és sima, nekem ez vált be:

[link]


Csak éjszakára, mivel sminkelni nem lehet rá. Viszont az én bőröm nagyon száraz.

2017. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt a krémet szerintem sehova se kend
2017. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2017. dec. 6. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Az összetevői között láthatjátok, hogy ásványi olajok vannak benne (paraffinum liquidum). Azért van benne ásványi olaj, mert az sokkal olcsóbb, mint a növényi olaj, és így többet keres rajta a gyártó. Az ásványi olaj (amelynek a műanyaggyártásban is nagy szerepe van) filmszerű bevonatot képez a bőrön, gátolja a pórusok szabad lélegzését és egy idő után húzódó érzést kelthet. Arra ösztönöz, hogy ismét bekend, és ez így ismétlődik. Tehát duplán jó a gyártónak: olcsóbb is neki a hozzávaló, ugyanakkor függővé teszi a bőröd. Alkohol is van benne, ami szintén szárít.
2017. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A belinkelt Nivea Care-ben pl. van shea vaj, csak vízzel higítva és műanyaggal (Sodium Polyacrylate)besűrítve. Hogy miért? Nyilván azért, mert ezek az összetevők sokkal olcsóbbak, mint a shea vaj, és így többet kereshet rajtuk a gyártó.

De nem muszáj az összetevőket elolvasni és az alapján véleményt alkotni, el lehet hinni a reklámok kecsegtetését is. Valakikből meg kell élnie a Nivea tulajdonosainak is.

2017. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!