Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 15 évesen önbarnítózni?

15 évesen önbarnítózni?

Figyelt kérdés

Sápadt a bőröm, és találtam otthon önbarnítót, szóltam anyának, elmondta, hogyan használjam, aztán fölkentem.


Az lenne a kérdésem, hogy ez káros?

És ti mit szólnátok, ha egy osztálytársatok téli szünet után 2-3 árnyalattal sötétebben jönne iskolába?



2017. dec. 31. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
4%

Az önbarnítótól pattanásaid lehetnek, mert nem kap alatta levegőt a bőrőd. Szerintem ez nem jó ötlet, és csak hogy tudd:

"Télen mindenkinek sápadtabb a bőre,,

-Paulo Coelho-

2017. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves bölcs első az önbarnító nem réteget képez a bőrön mint az alapozó és társai hanem egy kémiai folyamatot indít el a bőr felső rétegében ezért is tart legalább egy hétig mire lehámlik a bőr felső elszarusodott rétege. Nekem konkrétan lehúzza a pattanásokat hasonlóképpen mint a szolárium és egyenletesebb tőle az arcom. Mivel a bőr elszarusodott rétegét szinezi meg így nem mondanám károsabbnak mint akármelyik kemikáliát amit magadra kensz. Még mindig ez a barnulási módszer a legkevésbé károsabb.

Úgyhogy nyugottan használd persze ne ess túlzásba és radírozd le a bőröd előtte és nagyon alaposan dolgozd el a bőrödön hogy ne legyél foltos.

2017. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor még 3-4szer felkenem, hogy jó legyen a színe, aztán hagyom lehámlani.
2017. dec. 31. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Kend be ma is meg holnap is aztán nézd meg hogy elég barna lettél e ha nem akkor kend be harmadjára is de a kenések között várj minimum 6-7 órát mert annyi idö kell neki mire bebarnít. Én így szoktam. Egyszer túlzásba estem és hát nem egy két nap mire lekopik és semmivel nem tudod leszedni ha nagyon bebarnít.
2017. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!