Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehetséges hogy a természetes...

Lehetséges hogy a természetes göndör haj magától kisimuljon?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Régen sokkal göndörebb volt a hajam mint most, szép kunkori fürtjeim voltak, most meg már szinte csak hullámos és szárazabb is. Soha nem volt még kivasalva, rendszeresen használok hajpakolást, hajolajat, hajhabot meg minden ilyesmit mint ahogy régen is, mégis veszített a göndörségéből. Töredezni nagyon ritkán szokott, de ha szükséges akkor kivágatok belőle (mindig menedékesre vágatom). Mi lehet a baj?

2018. jan. 17. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs. Változol. Már nincs benned annyi hormon mint egy kamaszodóban
2018. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Sokszor megvaltozik a haja az embernek. Altalaban a hormonvaltozasokkal. Egyszer kamaszkorban meg egyszer a valtozokorban. Keresztanyamnak a valtozokorral pont hogy gondor lett az addig nyil egyenes haja. Az enyem meg a kamaszkorral egy darab f0s lett, pedig gyonyoru, selymes, fenekig ero hajam volt mindig, de le kellett vagassam, mert ilyen sprod valami lett, egy nap, ha hatszor fesulkodtem, akkor is ugy osszeallt, mint ha kb raszta hajam lenne. Nagyon csunya lett. Most kezd helyrejonni.
2018. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Igen, az életkor változásával sokszor változik a haj is. Nekem hullámos volt de kamaszkoromban kiegyenesedett. Aki iskolás koromban látott utoljára, biztosan azt hinné hogy vasalom, pedig nem.
2018. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval nem lesz már olyan amilyen volt?
2018. jan. 18. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem göndör, de most növesztem, és minél hosszabb, annál inkább lehúzza a súlya, kevésbé göndörödik.


Nem lehet, hogy a te hajad is a hossza miatt egyenesebb?


A túlzott hajápolástól, hidratáló pakolásoktól is válhat kevésbé rugalmassá a haj, főleg ha nagy porozitású: könnyen magába szívja a nedvességet, de könnyen ki is szárad, és ez az állandó változás fárasztja a kutikulákat (hygral fatigue). Esetleg próbálj ki néhány proteines pakolást.


Sok sikert!

2018. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ehhez hozzájárulhat a festés, főként leszivatas, attól lehet szárazabb és egyenesebb is, vagy ha túl hosszú akkor lehuzhatja a súly és egyenesedik, az olajok pakolasok stb fontosak pláne ha tényleg száraz a hajad, viszont valamilyen szinten attól is kisimul kicsit egyenesedik, meg hát ahogy mondták a változó kor is lehet stb igazából rengeteg oka lehet szerintem, nekem most ennyi jutott eszembe. Ja meg annyi, hogyha vizes a hajam akkor rakok bele hajhabot miután már kifesultem aztán nagyon picit osszeborzolom nem pedig fordítva hogy hajhab és aztán fesules(ez nem tudom mennyire hatásos nekem anyám mondta még régen) illetve szárazon egyáltalán nem fesulom soha szinte. 16l
2019. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!