Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan derítsem ki, hogy mi...

Hogyan derítsem ki, hogy mi okozza ezt? Valakinek voltak ehhez hasonlo kiutesei?

Figyelt kérdés

Lassan ket hete kialakitottam egy uj arcapolasi rutint (azelott nem volt megszabott rutinszeru arcapolasom).Sok uj termeket vasaroltam az arcomra.(mindegyik termeszetes anyagokbol van, nem drogerias agyonparfumozott vackok)

Az elso par napban csak 3 termeket hasznaltam ezek kozul (arclemoso, hidratalo olaj, akneroxid).

Az elso par napban eszrevettem az allam jobb oldalan, hogy apro de eleg sok dudor jott ki.Szerencsere csak egyes fenyviszonyoknal veheto eszre, borszinuek, nem is viszketnek meg semmi.

Ugyanugy folytattam mindent, kozben becsatlakozott 1-2 uj termek.

Mara mar eleg sok helyen elojottek ezek a kis ragyak.(szemem kornyeken, szemoldokom felett, allam ket szelen egeszen fel az orromig)A helyzet ugyanaz:alapjaraton nem latszodnak.

Beugrott, hogy egyszer ilyesmim mar volt a szemem alatt, akkor rajottem, hogy egy korrektortol volt; abbahagytam a hasznalatat es azonnal el is tuntek.

1. het utan kezdtem egyenkent elhagyni az uj termekeim hasznalatat, hogy kideritsem, hogy melyik okozza.

Mara mar egyik uj termekemet sem hasznalom, de a helyzet ugyanolyan.

Sot, sminkbol is visszavettem, szinte semmit nem rakok az arcomra.

Zavar a tudat, hogy nem tudom mi okozza, es azert nem lennek szomoru ha eltunnenek.

Mi okozhatja ezt a valamit?Lehet, hogy valami regebb ota hasznalt termekemet most kezdi megutalni a borom?



2018. febr. 23. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos bármitől lehet :( Nagyon jó hogy megpróbáltál kialakítani egy természetesebb összetevőkből álló arcápolási rutint, de sajnos a természetes összetevőkre is lehet érzékenynek lenni. Ezért mondják, hogy nem mindenki számára jelenti a természetes a hatásosat.

Helyedben én felkeresnék egy bőrgyógyászt, valószínűleg ránézésből meg fogják tudni mondani, hogy mi okozhatta a problémát.

Egyébként nagyon együttérzek veled, velem is hasonló történt, csak nekem amikor elhagytam a mindenféle csúnya összetevőjű tusfürdőt, testápolót, és bioszappanokra tértem rá, akkor jött ki a lábszáramon egy csomó kis, piros kiütés, ami sehogy sem akart elmúlni. Végül bőrgyógyász adott krémet, amitől 1 hét alatt elmúlt az egész. Szóval szerintem érdemes bőrgyógyásszal megnézetni, valószínű valamelyik új termék valamelyik összetevője lehet a ludas (esetleg van bennük valami olyan gyógynövény vagy növényi kivonat, amit eddig nem használtál?)

2018. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leírod milyen olaj? Lehet amit használsz erősen komedogén, és ettől vannak ezek a pattanások. Sajnos attól hogy természetes valami nem feltétlenül jó arcápolásra, lásd pl kókuszolaj. Egyébként meg lehet ételallergia vagy hormonális eredetű is, érdemes lenne bőrgyógyászhoz menni vele ha nem múlik
2018. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jojoba olajat hasznalok/ hasznaltam.

Varok meg par napot, aztan lehet jovo heten megnezetem.

Koszonom a valaszaitokat!:)

2018. febr. 23. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki tudod nyomni öket? Jön belöle cucc? Nem lehet, h tuézsiroztad a böröd az olajjal és ilyen kis pattanás/mitesszer féle cuccok azok?
2018. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem lehet oket kinyomni.
2018. febr. 25. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó hogy akarsz arcapolasi rutint de felesleges ennyi mindent osszevasarolni.

Tisztítsd meg alaposan, használj arckrémet és kész.

Ha sminkelsz akkor a nap végén rendesen szedd le.

Felesleges mindenféle olajokat használni. Egyenes út a pattanasokhoz.

2018. febr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszeru es nem is ertek egyet az allitasoddal.:)
2018. febr. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!