Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megpróbálkozzam a gyógyszerrel?

Megpróbálkozzam a gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

Üdv.

19 éves lány vagyok.

Sok pattanásom van,amikre évek óta használok krémeket,de semmi.Járok kozmetikushoz,bőrgyógyászhoz,ám amiket felírnak,nem hatnak,vagy csak ideiglenesen.

A nőgyógyászom szerint érdemes lenne a fogamzásgátló.Tudom,nem erre a célre szolgál,de mivel van barátom,megfordult a.fejemben,hogy szedni fogok.

Valakinek segített a bőrén a f.gátló? :)



2018. márc. 5. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Sportolsz? Étrended? Napi vízfogyasztás? Testtömeg renben? Milyen krémeket használsz? Hol és milyen pattanások vannak?
2018. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sportolok heti 4x,tehát az étrendem rendben van.

Napi 2l víz,plusz gyógyteákat szoktam inni.

Testtömegem rendben van,egyáltalán nem vagyok sem vastag,sem vékony.

Amiket eddig szedtem/kentem magamra:

Tenutan

Skinoren

Zindaclin

Zynerit

Ilcsi remékek

+2 tégelyes krém,csak nem emlékszem a nevükre(orvos írta fel)

2018. márc. 5. 21:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Államon vannak,nyakamon,mellkasomon leginkább.
2018. márc. 5. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hormonális probléma, amin igen valószínűleg segítene a fogamzásgátló. De azt tudnod kell, hogy nagyon sok hátránya is van ennek a bogyesznek. És nem egyszer hallottam már, hogy valaki miután abbahagyta még csúnyább volt a bőre, mint előtte bármikor. Érdemesebb lenne először egy endokrinológushoz elmenned, mielőtt elkezdenéd magad tömni fogamzásgátlóval. Különben az is lehet, hogy még egy-két év és elkezdenének visszahúzni a pattik. Nekem is csak 21-22 éves korom körül kezdett megszépülni a bőröm, akkor kezdtem kinőni a pattikat.
2018. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg a dokidat, hogy csináltasson hormonvizsgálatot


Alakíts ki rendes bőrápolási rutint: lemosó, tonik, szérim, hidratáló (ne sminkelj!), heti 1 enzimes bőrradír és arcpakolás

2018. márc. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre fogamzásgátlót írnak fel, mert az a legegyszerűbb és még pénzt is kapnak érte. Nagyon sok lányt ismerek, aki szedi és meghízott, vagy méhszájsebe lett, vagy egy csomó kellemetlen mellékhatás.

Nekem is felírták, mert nem menstruáltam...de nem szedtem be és lám, ma már minden problémám megoldódott, de kúraszerűen ittam a gyógyteát, jártam talpreflexológushoz, meg feloldottam a lelki problémáim is (pszichoszomatikus tünetekről hallottál már?).

Szerencsére engem úgy neveltek, hogy nem szaladgálunk sűrűn orvoshoz. Elhiszem, hogy aki csak ebben hisz, annak nehéz belegondolni, hogy más megoldás is használhat.

De azért egy próbát mindenképp megér szerintem:) max, ha tényleg semmi nem válik be, még mindig ott a fogamzásgátló lehetősége. De én semmiképp se azzal kezdeném!

Kitartást :)

2018. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már 11 éve fennáll,szerintem még bőven kis iskolás voltam.Ezért gondolom hormonális problémának.

2018. márc. 6. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!