Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van értelme legépelni a babák...

Van értelme legépelni a babák haját, hogy erősödjön?

Figyelt kérdés
Barátnőm 3 éves koráig gépelte a kislánya haját és szerinte ettől dús. Nektek mi a tapasztalatotok erről?

2018. márc. 6. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Érdemes . Nekem ritkán vágták mert sok volt és erős, öcsémnek sűrűn sokáig . Most nekem alig van öcsémnek meg akár a szög olyan erős .
2018. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem.

Nekem egyszer le lett vágva nagyon rövidre, hogy sűrűsödjön, erősödjön. Most 25 éves vagyok, nagyon gyenge, vékonyszálú a hajam.

Nővérem kislányának sokáig , kb 3éves koráig csak ilyen kis “laba” haja volt. Nagyon kis vékonyszálú, pár szál. Tesóm soha nem vágta le, mert sajnálta azt a keveset is. Most 11 éves, brutál gyönyörű, hosszú, vastag, fényes haja van.

2018. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Nincsen!!!

A haj nem erösödik vágástól, a haj erösödik a töben, de ha hosszúra hagyod is meg a töben erösebb lesz, a végei elvékonyodnak a surlodástól. Több haja, dúsabb semmi esetre sem lesz, mert a vágás nem fog több hajszálat teremteni.


ùgy képzeld el, hogy mikor a baba megszületik akkor egy vékonyka kevés haja van. Amik az elsö idökben nönek már kicsit erösebbek, de vékonyak. Ahogy nöl a gyerek a haj is egyre vastagodik, erösebb lesz. Ha nem vágja le soha a gyereknek akkor a babahaj lenöl az alja vékonyabb lesz a teteje erösebb. Na most a haj pár hónapig nöl, alér egy hosszúságot és kihullik.(nem egyszerre, hanem szállanként)

A surlodás, a fésülés , szárítás is gyengíti a szálak végét.

Vagy is az alap erössége nem változik töle.


Nekem a lányomnak 2 évesen a haja fenékig ért, azóta 3 havonta vágatunka végéböl és iszonyat erös dús haja van. A tesójánál ugyan így teszünk, és neki még is kevesebb, és vékonyabb a haja... Kopaszra is nyirhatnám nem lenne jobb neki.

2018. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Én megnyíratom mindig a lányomat fiúsra, hátha.
2018. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
nem tudom miért vannak leszavazva de jól írták hogy nem erősödik a lenyírástól. 100% genetika hogy milyen sűrű és vastagságú lesz a haja.
2018. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

A hajhagymára semmilyen hatással nincs a hajvágás gyakorisága és módja sem. Aki kevés, vékonyszálú hajat örököl a felmenőktől, annak akkor is olyan marad, ha hetente borotválja. A hajhagymák sem fognak osztódni a vágástól. Ha így lenne, nem létezne kopaszodás.

Csak egy kis alap biológia tudás kell ehhez, meg némi ész...

2018. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
18%
Nekem 2 fodrász is mondta, hogy van értelme. Nyilván sűrűbb mem lesz, de erősebb igen. 2 barátnőmnek is tanácsolta 2 különböző fodrász.
2018. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Azok a fodrászok adják vissza a bizonyítványukat. A hajhagymára semmilyen hatással nincs a halott hajvég levágása. Nem fog erősebben nőni tőle.
2018. márc. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
87%

Genetika az egész. Páromat mindig az apja vitte magával fodrászhoz, ugyanolyan időközönként volt vágva mindkettőjük haja. Apósom már majdnem kopasz (pedig még nem öreg) páromnak meg olyan haja van, hogy jobb, mint némelyik sapka. Még nevetni is szoktam, hogy mikor beáll a zuhany alá nem ázik át magától, hanem csak lepergeti a vizet, meg ha beállítja valahogy akkor úgy marad. Olyan, mint a drót, szó szerint, még a színe is vöröses. Az anyjának és a nagyapjának is ilyen haja van. Az anyja ritkábban vágatja, mégis rengeteg, vastag, erős a haja. Őt meg kiskorában afroamerikainak hitték sokszor.


Én évente 1x vágatom a hajam vagy még ennyiszer se, mégis 5x annyi hajam van, mint a mai lányok többségének. Pedig kiskoromban engem is ezzel hitegettek, hogy ha gyakrabban vágjuk akkor dúsabb lesz, de már akkor sem értettem, hogy miért lenne az.

2018. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha levágnak egy szálat, legyen az akár haj, akár szőr, attól nem lesz erősebb. Marha egyszerűen megfogalmazva: Ez csak egy érzéki csalódás, mert a félbevágott szál vége most az a keresztmetszet lesz, ami eddig középen volt.


Buta tévhit, hogy megerősödik, nem hiszem el, hogy ezt még mindig ennyien elhiszik, és köztük van fodrász is. :'D

2018. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!