Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen módszert ajánlanátok...

Sm's girl kérdése:

Milyen módszert ajánlanátok az intim szőrtelenítésre?

Figyelt kérdés
Még sosem bántottam a lent lévő szőrzetem, de most már zavar(17 lány). Egyszer próbáltam borotvával de az nagy csalódás volt, mert olyan sűrű és hosszú lett a szőr az idők során hogy csak egy kis részét szedte le a borotva és utána két-három napig majd meghaltam a fájdalomtól annyira kipattogtam. A lábamat itthon szoktam gyantázni a hónaljamat pedig borotválom. Mit ajánlanátok? Kozmetikushoz nem nagyon szeretnék menni, mert nincs rá keretem, hogy minden hónapban járjak ezért.

2018. márc. 29. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Próbálkozz epilátorral. Veszettül fáj, de nem pattogzik ki és otthon is meg tudod oldani.
2018. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És epilátorból milyen fajtát ajánlasz?
2018. márc. 29. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Legegyszerűbb, leggyorsabb: ollóval levágod rövidre.

Ha az a cél, hogy szőrtelen legyen, akkor marad a borotválás. Házilag egyedül ezt könnyű kivitelezni. Ha fürdés után csinálod, sok habbal, rendes női borotvával, nem kéne hogy gond legyen. Tizenévesen természetes módon erősödik a szőrzet, ha borotválod, ha nem. Vegyél egy illatmentes after shavet, kend be vele minden reggel és este, akkor nem fog égni. Pár nap után mindenkinek viszket, vagy tűröd, vagy leborotválod megint :)


Az epilátor nekem nem jött be, baromira fájt. A bolti gyanták nem elég erősek a fanszőrzetre, az enyémet egyáltalán nem vitte.

2018. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

az olló jó ötlet, vagy ha nem hagyod olyan hosszúra. használj rendesen síkosítót, erre jó pár hajbalzsam, vagy olajtusfürdő (habot nem próbáltam, nem is tervezem). ehhez én még 1-2 hetente hideggyantázom a 3szögrész 2 szélét, nagyjából a bikinivonalat:


egy rendes lábra való gyantacsíkot ollóval kettévágok, meghajszárítózom kicsit az egyiket, majd kettéválasztom. feltapasztom a felét az egyik oldalra, hajszárító. rásimogatom, várok picit, és hirtelen tépés. ez így kb. a 2 oldalra 2 perc, aztán borotva. így csinosabban is nő vissza.

2018. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

#1 vagyok.

Én braun márkát használok. Érdemes megnézni az értékeléseket, illetve vannak kifejezetten olyanok is, amelyek olyan kiegészítő fejjel is rendelkeznek, amely direkt a bikini vonalra van kitalálva.


Első alkalommal tényleg nagyon fáj, én ezért szoktam mindig apránként: első alkalommal nehéz végigszedni, ezt érdemes több alkalomra hagyni, minden nap egy keveset, vagy legyantáztatni kozmetikussal. Utána ha hetente 1-2x leszeded ami épp csak visszanőtt (fél centi vagy kisebb szőrszálakat) akkor az már elviselhető, és szépen rendben lehet tartani.

2018. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kipattogsz valamiért, akkor annak lehet, hogy van valami oka, próbáltál borotválkozás után használni valami nyugtató olajat?

Nekem a lábam ilyen sajna:(



Egyébként a borotválkozás a legpraktikusabb, csak sajnos az csak pár napig lesz sima.:(


Ott van a gyanta, az pedig azért macerás, mert minden alkalommal meg kell növesztened a szőrzeted, plusz lehet, hogy bonyolult lenne elérni, bizonyos helyeket. Lehet venni gyantamelegítőt, amivel olcsóbban kitudsz jönni, és lehet venni érzékeny gyantát is, meg utána lévő olajat is.


Ott az epilátor, ami nagyon fáj, és képzeld el, hogy az még erősebb fájdalmat okoz, mint a borotva, szóval lehet, hogy még jobban kipattognál.

Én is használtam, de hamar feladtam.:D


Ha esetleg nincs pénzed gyantára, készíthetsz otthon cukorgyantát:3

2018. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás mindenképpen a borotva, de tény, hogy "elburjánzott" szőrzeten nehézkes a használata. Ha hosszú a szőr, ollóval vágd a lehető legrövidebbre, és utána ess neki borotvával. Ha már van rutinod, és csak a rövid borostától kell megszabadulnod, egyszerübb dolgod lesz. Használj intim mosakodógélt, ami nem irritál, nagyban megkönnyíti a borotválást. Utána pedig babahintőpor, de nem közvetlül oda, hanem a kezedbe szórd, és úgy oszlasd el, ahova kell.
2018. ápr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor lehet megprobalom megegyszer a borotvát aztán meglatjuk. Mikor csináltam ezelott akkor is női borotvaval, Gillette habbal csináltam és utána Neogranormonnal kentem be.
2018. ápr. 2. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!