Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Isotretinoin/Sotret (A vitamin...

Isotretinoin/Sotret (A vitamin) szedése hosszú távon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy nem szakmai vitafórum,és lehet hogy már több kérdés felmerült ebben a témában, de én mégis leírnám a saját történetemet.

20 éves lány vagyok, már 11 éves korom óta szenvedek a pattanàsoktòl, mitesszerektől, zsíros bőr és egyéb bőrproblémáktól...Egészségesen élek, rendszeresen sportolok, gyorskaját sohasem eszem....(a cukrot, tejet is kerülöm stb.) Valószínűleg nem örököltem olyan nagyon jó bőrt, gondolom ez is a probléma. 16 évesen súlyosbodott legelőször a probléma, akkor szedtem a Sotretet. Igazi felüdülés volt látni, hogy a nagy pattanásaim eltűntek(ekkor a homlokomon jelentek meg), mitesszerek szinte sehol, a hajam sem zsírosodik. Vèrkép, minden rendben volt, és önbizalmat kaptam. Letelt egy év, a kezelésnek vége volt, mely után, ha nem is azonnal, de a problémák kezdtek visszatérni. Tavaly sem volt már jó a helyzet, de mivel rendszeresen jártam kozmetikushoz(aki szintén megemlìtette, hogy megint kellene szedni ere valamit), és utólag is! sok rosszat olvastam a sotretről, még nem akartam gyógyszert szedni. Hozzáteszem, hogy a rendszeres kozmetikába járàs sem jelent számomra megoldàst, mert utána csak még nagyobb gyulladt pattanásokkal térek haza, hiába csinálja jò kozmetikus. Most már ott tartok, hogy főleg az arcom tele van mitesszerekkel, és sok gyulladt pattanàssal, majd az utána maradó sebekkel, foltokkal, apró hegekkel...és már állandóan ez van. Persze kijönnek a homlokomra is, a hátamon is fájó, nagy csomók vannak. Sokszor elég rosszul èrzem magam emiatt, ezért csökken az önbizalmam is...Hogy hiába teszek azèrt sokmindent hogy szép, tiszta legyen a bőröm. Csináltam már több tisztítòkúrát, teákkal, vèrtisztítò, májtisztító teával. Nem ettem tejtermékeket, hùst is ritkán. A diètákkal az a gond, hogy amùgy is nagyon sovány vagyok. Közel 170 centivel alig vagyok 50 kilò ès a tisztítòkúrák által is csak fogytam, mert emiatt keveset is eszem...

Akàrmilyen csodakencét használtam, differin, PC hámlasztò egy ideig csökkentette a gyulladàst, de teljesen kiszárította a bőröm, és alatta maradtak a pattanások....


Arra jutottam, hogy valószínűleg az isotretinoin lenne a megoldás, ezért is szeretnék segítséget kérni, tapasztalatokat, véleményeket. Nem tudom, hogy erre az állapotra felìrják e egyáltalán mert minden bőrgyógyász a nálam semmit érő kencéket ìrogatja:( Köszi aki végigolvasta:)



2018. ápr. 2. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most járok egy 3 hónapos kúra végén, de nem lett tiszta az arcom. Sokkal jobb az arcbőröm, mint előtte, de a vállam meg a hátam sokkal rosszabb. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy PCOS okozza, de ez csak közben derült ki. Nem vagyok orvos, de szerintem nem lenne jó ötlet hosszú távon szedni. A kúra megismétlése eredményes lehet, nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy van akinél több kúra szükséges a végeleges eredményhez.

(Nekem sem hasznát egyik PC hámlasztó sem)

Góckutatásra nem gondoltál egyébként? :)

2018. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam már erre, bár az igaz, hogy eddigi életem során már többször kivizsgáltak tetőtől-talpig különböző okokból, de nem állapítottak meg semmit...Attól tartok, hogy ha a nagyobb pattanások el is múlnának, attól még a pórusaim ugyanúgy állandóan eltömődnének, amire a bőrgyógyászok és kozmetikusok csak annyit mondanak "ilyen a bőröd, ezt örökölted" Magyarul törődjek bele, köszönöm...A gyógyszer csak azért jutott eszembe megint, mert van egy ismerősöm aki régóta szedi, persze kis dózisban és egy pattanása vagy mitesszere sincs már, pedig neki is olyan volt a bőre mint nekem, vagy még rosszabb...Jó lenne ha nekem is megint szép lenne:))
2018. ápr. 3. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy a PC hámlasztó sem segített, a kérdés elején pont azt akartam ajánlani, mert nekem a 2%-os szalicilsav nagyjából normalizálta a helyzetet. :( Engem is nagyon szárított, ezért van hidratáló arzenálom...


A csodadiéták nem szoktak segíteni, én azon a vonalon biztosan nem mennék tovább. A bőrödnél sokkal fontosabb a jól tápláltság, a tisztító kúrák nagyon próbára tehetik a szervezetet.


Ismered a Szépségreceptek oldalt? A vezetője, Tajti Ildi nagyon ott van a tudományos bőrápolásban, profi bőrgyógyász gárda segíti a munkáját. Nézd meg az oldalát, van lehetőség személyes konzultációra is. Én azon ugyan még nem voltam, de nagyon sok pozitív visszajelzést olvastam és a blogban leírt tanácsokat követve nekem sokat javult az arcom, ezért merem ajánlani.

2018. ápr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A PC hámlasztó egyébként kezdetben segìtett,talán az hozta eddig a leglátványosabb javulàst, de csak időlegesen....Egy idő után úgy éreztem, mintha 'hozzászokott' volna a bőröm, és a hatás már nem volt olyan látványos. Néha még most is használom, mert valamennyire segít begyógyítani a pattanásokat, de nekem nagyon száraz érzetet kelt, és alatta ugyanúgy mitesszeres marad a bőröm. Hallottam a honlapról egyébként, utánanézek, köszönöm a segítséget:))
2018. ápr. 12. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a Sotret is isotretinoin? A lényeg, hogy minimum a testsúlyod 125-szorosát be kell venned belőle mg-ban. Szóval, ha ~50 kg vagy, akkor 50*125=6250 mg. Tehát pl. 6 hónapig napi ~40 mg-ot kellene bevenned, hogy tényleg hatásos legyen a kúra.
2018. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En kétszer hét hónapig szedtem két év eltéréssel. Azóta gyönyörű a bőröm, hébe-hóba iratok krémet borgyogyasszal ha kijön egy-egy pattanás azzal bekenem, de nem jellemző. Nekem a bőrgyógyász ilyen problémával kifejezetten tiltja a kozmetikust mert csak ront a helyzeten.

A lényeg h szedd be a testsulyodhoz kiszámolt adagot és csináld végig a kúrát.

2019. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!