Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért habzik jobban a hajam,...

Miért habzik jobban a hajam, ha másodjára samponozom be?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 12. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Mert az első csak feloldja, a második mosás pedig eltávolítja a szennyeződést a hajból.
2018. ápr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem pedig az első mosás fel is oldja és el is távolítja a szennyeződést a hajból. Második mosásra azért habzik jobban, mert addigra már a haj tiszta. Figyeld meg, hogy minél tisztább hajat mosol, a sampon annál jobban habzik.
2018. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Még annyit pontosítanék, hogy a szennyeződés eltávolítását maga a víz végzi a samponnal együtt.
2018. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És miért habzik jobban, ha tisztább a hajam? Könnyebb a samponnak kifejteni a hatását, kevésbé kell magát megerőltetnie? Nem tudom, mert amikor másodjára samponozom, bármennyire pici mennyiségét rakok rá, habzik, mint a csuda.
2018. ápr. 12. 23:26
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
1 válaszoló vagyok, bocsi mi így tanultuk fodrászismeret órán, eleve nem lenne szüksèg második hajmosásra ha az első kellően megtisztítaná a hajat.
2018. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Mert a második samponozásnál már nem olyan zsíros a hajad.
2018. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem is azért mert már nincs mit feloldania. Amúgy

amit az első ír sok helyen olvastam már de szerintem nincs sok valóságalapja. Én világ életemben 1x samponoztam és heti egyszer elég megmosnom mert nem zsírosodik. Ha benne maradna a kosz akkor eleve hamar bezsírosodna, szerintem.

2018. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 7-eske! Márpedig a fodrászoknak így tanítják én is így tanultam hiába lett lepontozva, lehet engem is.

Teljesen logikus hogy első samponozáskor feloldod a koszt/zsírt majd a másodikkal jön a tisztító mosás, mi olyan hihetetlen ezen? Ha koszos olajos akezed neked elég egyszer beszappanozni majd lemosni azt csókolom?

Talán nem egyforma az emberek hajminősége?! Oké hogy te szerencsés vagy hogy alapjáraton nem zsírosodik a hajad, de ezzel nem mindenki van így van olyan vendégem aki heti kétszer jár hozzám és 3 szor mosom át a haját ami a 2.nál is éppekhogy habzik mert annyira zsírosodik hogy nem tudnám neki formára szárítani balzsamtól úgy fél mint a tűztől, de ott egy másik aki ha 2 hét múlva tud hozzám jönni akkor sem zsíros a haja első mosásnál is habzik rendesen. Nem értem ha valaki ezt tanulja és amúgy is tök logikus te meg nem tudod és a tudatlanságodat hirdeted. Én se megyek a tudomány kategóriába és cáfolom meg a tőlem sokkal tanultabb emberek birtokában lévő tudást.

2018. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Istenem :D Egy pici utánanézéssel plusz középsulis kémia tudással egyértelmű. A sampon felületaktìv anyagokat tartalmaz (leggyakoribb pl a sodium laureth sulfate) amit ha tiszta vízben feloldasz, habzik-a hab micellákból áll, amit ez az anyag kèpez vizes közegben. úgy tud tisztítani minden felületaktív anyagot tartalmazó cucc (sampon, tusfürdő, szappan stb) hogy a micellák bevonják a zsírt, kosz, ami így már lemosható vízzel. a zsírt megkötött micellák kevésbé habzanak, az "üres" micellák igen.


szóval azért habzik kevésbè a hajad először, mert a micellák megkötik a zsírt, és ha lemosod őket és újrasampobozol, több lesz az "üres" micella, ami habot képez.

2018. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!