Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok/nők - Titeket mennyire...

Lányok/nők - Titeket mennyire zavar a saját testszőrzetetek?

Figyelt kérdés

A fenti kérdés mellé kiegészítés: mennyire hagyjátok megnőni például a lábatokon? Mikor gyantázás után össze-vissza kezdenek el nőni, tehát egyes szőrszálak már kibújtak, a többi még nem, akkor az zavar titeket? Léptek utcára, ha nem tökéletesen sima?


Mondanátok véleményt ezekről a képekről?

[link]

[link]

[link]

[link]


(Csak azért kérdezem, mert az alacsony önbizalmam miatt rettegek az utcára lépni, ha nem tökéletes a bőröm. Márpedig szinte sosem az, mert az epilálás miatt össze-vissza nőnek vissza, így mindig van egy csomó kósza szőrszál. Jó lenne, ha megnyugtatnátok, hogy mással is van ilyen, és senki sem tökéletes. Nekem általában olyan, hogy ránézésre teljesen szőrtelen, de közelről látszik, hogy nem és ha végighúzom rajta a kezem, akkor is érzem, de sajnos nem tudok vele mit kezdeni.)



2018. ápr. 20. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon zavar, főleg hogy sajnos elég sötétek és erősek a szőrszálaim. A lábamat és a karomat epilálom, a többi részt borotválom.

Igen, zavar, ha nem teljesen sima, de ahhoz, hogy az legyen, 1-2 naponta szőrtelenítenem kéne.

Baromi idegesítő, amikor 1 óra hosszát is eltart mire a lábamat és a karomat alaposan leepilálom, majd 2 nap múlva már bújnak ki a kis szőrszálak. De azért ennyi felesleges időm és kedvem nincs, hogy 2 naponta 1 órát epiláljak, és még kb negyed órát borotválkozzak.

Hetente szoktam szőrteleníteni, illetve nyáron ha pl strand vagy nyaralás előtti napon is, szóval akkor van h heti 2x.

Úgyhogy nem, nekem sem tökéletes a bőröm, ahhoz kb napi szinten kéne foglalkozni vele. Szóval nem mindig tökéletesen sima, de azért odafigyelek, hogy ne legyen feltűnő.

27/L

2018. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fuuu én is ki nem állhatom.

Hónaljamat kb 2-3 naponta borotválom annyira zavar ott a szőr. De lábon is nagyon. Bikini vonalban(meg beljebb is) ráadásul állandóan szőrtüsző gyulladásaim vannak és olyan mintha tiszta kiütéses lennék ott lent :/

2018. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én borotválom, így az én lábam szinte mindig olyan mint a 4. képen, csak nekem jobban látszik,mert erősebb és több. Zavar, de már megszoktam,nem igazán foglalkozok vele.
2018. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Engem személy szerint egyáltalán nem zavar; csupán a társadalom által belénk táplált hit miatt, hogy jaj mások undorítónak találnák ha szőrösen mutatkoznék. Szóval persze nyilván nem szoktam, vagy ha szoros vagyok akkor úgy öltözom H ne látszódjon. De en lennék a legboldogabb, ha elfogadott lenne a szorosség :D mármint ne érts félre, tényleg sokkal jobb egy jó kis szőrtelen vádli, stb. Csak mindenfajta szőrtelenítési módot utálok, és macerasnak tartom, meg fájdalmasnak. Szóval szerintem sokkal jobb lenne ha mindenki hagyná természetesen és ez lenne az elfogadott. Kivéve az intim területen, mert ott zavar ha nagyon hosszú, de ott kisolloval kordában tartom a dolgot. Amúgy ami a képen van, úgy én kimennek meg utcára, egyrészt senki nem fogja olyan tüzetesen vizsgálni a lábad, hogy feltunjon, másrészt ilyen rövid állapotban meg nagyon rossz érzés leborotválni, epilalashoz is nőnie kéne még kicsit. Szerintem bevallalhatsz.rovid nadrágot, utcán úgyis messziről látják a labadat.
2018. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy szőrösebb vagyok, mint egy jeti, nagyon zavar. Sötét, vastag, dúsan burjánzó szőrszálaim vannak (sőt, még a piheszőreim is sötétek, az még feltűnőbb), mellé átlátszóan vékony bőröm, így még epilálás után sem néz ki igazán tűrhetően a lábam, mert az üres szőrtüszők is átlátszanak. A karom pedig azonnal kipirosodik, és mire eltűnnek a pöttyök, már megint szőrteleníteni kell. IPL gépet szeretnék, de sosem fogom tudni megfizetni, és amilyen szerencsés alkat vagyok, tuti, hogy még azzal sem lenne tökéletes a végeredmény. A másik megoldás szintén a pénzen bukik el: teletetováltathatnám az összes problémás területet, úgy legalább még jól is néznék ki.


Már rég feladtam a küzdelmet, úgysem látja rajtam kívül senki, úgyhogy csak annyira tartom karban a bundámat, hogy ne bozótvágóval kelljen átmenni rajta időnként. Szoknyát, rövidnadrágot sosem hordok, nem csupán a fenti okból, hanem azért sem, mert rühellem őket, és azt sem tudom elviselni, ha égeti a bőrömet a nap.

Ha csak annyira szőrös a lábad, mint a képeken, szerintem nyugodtan menj ki az utcára, senki sem fogja közelről vizsgálgatni a bőrödet. Ilyen géneket kaptunk, mit tudnánk tenni?

2018. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Engemis zavar de van hogy telen amikor ugy is hosszugatyaba vagyok nem borotvalom le a labamat de ha elkezdodik a jo ido akkor naponta. A honaljamat 2naponta. A kezemet is eleg gyakran. Es odalent ha nem muszaj hagyom megnoni mert ott nagyon erzekeny a borom ha elkezdodik a strandido akkor a bikinivonalamat. Meg nyilvan ha van pasim akkor teljesen.
2018. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes volna IPL kezelést kipróbálni, nekem a borotválkozástól állandóan kipattogzott a bőröm. Kezelés sorozat után viszont lágy és pihés szőrszálaim lettek évente egyszer megcsináltatom szinten tartásként és nincs vele gondom. Vannak helyek ahol ingyenesen ki lehet próbálni. Szerintem nincs veszteni valód.
2018. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!