Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg ennyire megváltoztatja...

Tényleg ennyire megváltoztatja a hajfestés a haj zsírosodását jó irányba?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, soha nem volt festve a hajam, de most néhány ősz hajszál miatt rászántam maga.

Első festés után valami megváltozott, mert eddig gyakran kellett hajat mosnom, most 1 héten 1x.

Illetve lehet a szín árnyalat is sokat számít, mert valahogy máshogy töri meg a fényt gondolom, és ránézésre is alig észrevehető a zsírosság, még ha már zsíros is.

S ilyen szempontból azért mérges vagyok a médiára és a bio őrült asszonyokra, védőnőkre stb. mert én magam is természettudatos vagyok, meg egészségtudatos és őszintén én, hogy sok ilyen cikket olvasok esküszöm eddig ezért nem festettem az ősz hajszálak miatt sem, mert azt hittem káros maga a festék.


Pedig ma már modernek a festékek, nem hiszem, hogy annyira halálos dolog lenne bennük, másrészt ha már lelki békéről beszélünk, én jobban érzem magam ősz hajszálak nélkül, meg zsíros haj hatás nélkül, nem beszélve a környezettudatos részét, hogy nyilván sokkal kevesebb sampont használok el éves szinten, na meg kevesebb vizet.

Tehát összességében csak annyit akarok mondani, hogy nem értem miért ez a nagy hírverés a hajfestés körül, miközben azért amúgy lennének pozitív hatásai is, mert tapasztalom.

Ha én ezt tudom hamarabb, akkor 20 éves koromtól is festettem volna, eredetivel megegyező színűre, mert maguk a színek nem izgatnak, de hogy akkor a fiatal éveimet azért stressz mentesebben éltem volna, a kollégium közös fürdőjében sem kellett volna annyi millió órát töltenem stb. És mivel megegyező színű, gyakorlatilag 5 havonta elég lett volna, azt meg szerintem ne nevezzük egészségkárosítónak, akármiből is van az a festék.



2018. máj. 6. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Én már elég régóta festem a hajam és őszintén régebben más volt a festékek szaga és az állaga is. Konkrétan SZAGA volt, most pedig minden megváltozott már nem olyan erős, és nem olyan irritáló a szaguk se, Én feketét használtam és már nem is fogja be úgy a hajat meg a bőrt, mint annak idején. Teljesen más lett és próbálnak beletenni több pozitív anyagot is.


Volt szőke is a hajam és akkor látszódtak a töredezések, befestettem feketére és egyből szebbnek és letisztultabbnak tűnt a hajam, jobb állaga lett és vastagabb szálú is.


Szóval igen :)


Kedves kérdező, jobb későn mint soha! A régi emlékek és gondok pedig ne károsítsák meg a lelked. Már elmúlt, örülj az újnak.

2018. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!