Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagy kinyomott pattanás,...

Nagy kinyomott pattanás, felek, hogy örökre megmarad a helye. Help me please?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy közepesen pattanásos a bőröm, és a múltkor kinyomtam egy kissé megduzzadt miteszert mert elkezdett begyulladni. Ami most mar odáig fajult, hogy a homlokom közepén jól be van gyulladva, ami nem is érdekel annyira... megyszoktam. De: Eskümint egy vulkán. Csak fáj de nem jön semmi. Kinézetre is olyan. Ma reggel az a barna seb beljebb volt mint a gyulladás széle, de mivel nagyon fájt, leszedtem, és utána (mimt mindenki tudja😉), megtisztult. Ez sem lett volna még nagy gond, de most a homlokom közepén van egy nagy, vörös folt, aminek a belsejében egy nagy kráter. És mivel ilyen még nem volt, félek, hogy ott majd lesz egy heg, vagy egy kisebb bemélyedés a bőrömön, ami a homlokom közepén nem lenne szép. Valaki tud segíteni, ajánlani valamit, hogy ne legyen csúnya következménye?😢

2018. máj. 10. 07:55
 1/2 Starbucks22 válasza:
Most a legeslegfontosabb az az, hogy ne piszkáld, ne nyomd ki, ne kaparászd, mert akkor garantált a hegesedés! Próbáld meg egyszer kigőzölni az arcod utána pedig kend be a területet egy kis levendula vagy teafa olajjal (ezeket bárhol, bio boltokban, patikákban be tudod szerezni viszonylag olcsón). Ez majd leviszi a gyulladást. Hagyd rajta ameddig csak tudod, akár aludhatsz is vele, de azért ne ess tulzásba, mert nagyon szárítanak! Reggel pedig ha felkeltél kend be egy kis aloe vera géllel a pattanást arctisztítás után, hogy a pirosságot is meg tudd szüntetni.
2018. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2018. máj. 12. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!