Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel tüntessem el a pattanása...

Mivel tüntessem el a pattanásaimat?

Figyelt kérdés
Tegnap,tegnapelőtt még tök szép volt a bőröm,de ma,nagyon ronda lett.Bepirosodott az összes pattanásom.Nem akarom bealapozni magam,hogy süthesse a nap,de ilyen katasztrófával muszáj lesz.. :( Mi tünteti el,már annyira sok dolgot írnak,de nem tudom mi a legjobban bevált módszer?? Talán a teafaolaj? Azt hallottam sokat.

2018. máj. 19. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Valóban, a teafa olaj hatásos lehet. Ha gyorsan akarod leszárítani, és olcsón, akkor segíthet a pattanásra pöttyözve fogkrém. (szárít) /Nyilván akkor alkalmazva, amikor otthon vagy./

Bármily hihetetlen, egy cinkes babáknak való (pelenka kiütésekre jó) popsikrém is segíthet, szintén a pattanásokra kenve.

Friss paradicsom leve az arcodra kenve tonizál, összehúzza a pórusokat. (Pl. dunsztkötésben alkalmazva egy nyers paradicsom darabkát valósággal kihúzza, érleli a pattanást, furunkulust. Ez tény, többször kipróbáltam. Plusz nincs mellék hatása.)

Van, hogy az arctonikok is segítenek, illetve vannak pattanásra való kozmetikumok, gyógyszertárban kapható szerek - csak arra kell figyelni, hogy nehogy túl szárítsuk a bőrt. Segíthet akár bőrgyógyász, étrend változás (több folyadék, zöldség-gyümölcs, kevesebb cukor, zsíros-olajos étel) A hormonok is előidézhetik (menstruáció közeledte), amik a ciklus elmúltával eltűnnek, és újra szép lesz a bőröd. Addig meg válogass, amiket írtam. Meg gondolom, majd ír más is hasznos tanácsot. :)

Én szeretem a természetes dolgokat:

[link]


[link]

De természetesen, neked kell döntened. :)

2018. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tüneti kezelésben nem hiszek már. Semmilyen kencefice nem javított.


Az okot szüntettem meg.

Azaz étrendet csináltam.

Kivettem a gluténes, laktózos, cukros, olajos-zsíros ételeket. Nagyon sokat javult a bőröm, olyan lett, mint barátnőmnek egy arctisztítás után!

Egyedül a tejet kellett visszahoznom, mert a fogaim elkezdtek romlani, gondolom a kalciumkiány miatt. Vissza is jött pár pati vele, de már tűrhető állapot.


Csak sajna nehéz a változatisság, csirke-rizs-zöldségsalátán kívül alig van jó kaja. De megéri a bőröm miatt, és a közérzetem is javult 😊

2018. máj. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!