Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a vörös haj genetikai...

Ha a vörös haj genetikai mutáció eredménye, hogy lehet az, hogy egyesek vörösen születnek, mégis később kiszőkülnek/besötétednek?

Figyelt kérdés
Hová "tűnik" a vörös gén?

2018. máj. 27. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Hát közel áll a szőke génekhez. Nem tudom, hogy a vörösek képesek-e kiszőkülni, szerintem sokkal valószínűbb, hogy bebarnulnak, mint a szőke kisgyerekek.
2018. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A besötétedés szinte kizárt....


A vörös haj elég jól tartja a színét, talán annyi, hogy pici gyerekkorban kicsit tud élénkebb lenni, utána nem annyira rikító.

És valamelyest szőkül, de szó szerint kiszőkülni nem fog. Főleg idősebb korban, ha már őszülni kezd, akkor lesz kicsit szőkés. Úgy is mondhatjuk, hogy egy vörös haj nagyon ízlésesen tud őszülni... Szőkésbe átmenve válik majd ősszé.


De eléggé egyénfüggő, mert ahány vörös haj, annyi árnyalat! Bebarnulni nem fog viszont...


A vörös gén egy egyénből nem tűnik el. A népességből tűnik el, vagyis egyelőre fogy. Mert ritka és egyszerűen kihal, ahogy keverednek a gének, egyre kisebb az esély, hogy vörös hajjal születik valaki. Sajnos...

2018. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló: elvileg apukámnak fiatal korában vörösesbarna haja volt, mostanra viszont teljesen barna.
2018. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak a tejfelszőke haja lett vöröses középszőke. Am vörös hajjal született, az kihullott neki pár hetes korában és szőke nőtt helyette.
2018. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehova sem tűnik a "vörös gén", a nemi érés után fokozódik a melanintermelés. Ez nyilván a hajszálakat is érinteni fogja, ezért lesz sötétebb a vöröd és szőke gyerekek haja is tizenévesen. Ez a folyamat fiúkban általában intenzívebb mint lányokban.
2018. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De a vörös haj be tud barnulni.


Ki is tud szőkülni.


Én és uncsi tesóm kiskorunkban ugyanolyan vörösek voltunk, aztan ahogy nőttünk, úgy változott.


Az enyém világosabb lett, szőkés-vörös, az övé besötétedett, majdnem barna.


Én természetes módszerekkel "sötétítem", vörösesebb legyen (jobban illik a zöld szemeimhez), ő festékkel élénkíti.

2022. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!