Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Még 19 évesen is botrányos a...

Még 19 évesen is botrányos a bőröm állapota! Mi használna?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Nem gondolnám, hogy későnérő típus vagyok, hiszen 10 évesen már nagylány voltam, így nagyon korán lettem tini.

Arra számítottam, hogy ennyi idősen majd talãn elmúlnak a pattanásaim, de sajnos még mindig vannak.

A bőröm nagyon száraz, vízhiányos annak ellenére, hogy naponta gigantikus mennyiségű vizet (3 liternél is többet) szoktam inni.

A peridódusom nyugalmi napjain nagyon szép a bőröm, és semmi baj nincs vele. Viszont amikor megjön, vagy peteérésem van, általában úgy kipattogok, hogy tükörbe sem merek nézni.

De ezek nem a klasszikus gennyes pattanások, hanem bőr alatti kis gyulladt púpok, amiket iszonyatosan nehéz kinyomni.

Kötve hiszem, hogy a krémeimmel lenne bármi baj, mert azok teljesen jól végzik a dolgukat.

Még nem élek nemi életet, így fogamzásgátlók sem szedek. Sok ismerősöm mondta, hogy nekik attól múlt el.

Szerintetek mit tudnék tenni? Van még valakinek ilyen problémája?



2018. jún. 20. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 19 vagyok, szedek fogamzásgátlót, október óta. Nagy átlagot nézve szebb a bőröm, mint 2-3 éve, mert sokáig botrányosan sok kis ,,pattanás" volt az arcomon. Viszont. Arra jöttem rá, hogy minél inkább békén hagyom őket, annál kevésbé látszanak, heget sem okozok és elmúlnak (majd egy másik jön helyette). Szóval a tabi lehet, hogy segít egyeseken, de a bőrradírozás-gyulladáscsökkentés-nyugtonhagyás irány is beválik. Egyébként bőrgyógyász által felírt krémek anno segítettek sokat, sose késő beülni a rendelésre.
2018. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
79%
Ha csak akkor jön ki mielőtt megjön, az hormonális pattanás. Egy csomó nőnek van, huszon- és harmincéveseknek is. Van akinek javít a fogamzásgátló de nekem pl. ugyanúgy kijönnek a megvonásos vérzés előtt, de csak néhány. 12-19 éves koromig kb. tele volt az arcom szóval nekem ez a pár darab ilyenkor már teljesen a leszarom kategória. Szerintem látogass meg egy bőrgyógyászt, biztos tud megfelelő krémet vagy gyógyszert adni.
2018. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Én is azt hittem hogy ha majd felnövök vége ennek... Hát nem 😅

Itt vagyok 31 évesen 2 gyeres anyaként és havonta kb 3 hétig olyan a fejem mint egy kiskamasznak.. Szedtem én többfèle fogamzásgátlót, bőrgyógyász által felírt cuccokat, természetes dolgokat használok most is az arctisztításra, de semmi változás.

Kombinált bőrrel vagyok egyébként megàlldva, hatalmas tág pórusokkal... 👍👍

2018. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Menstruáció előtt teljesen normális hogy kipattogsz, olyankor én is.
2018. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fanni257 válasza:
91%
Hello én a babe pattanás-ra való arcmosójàt ajánlom persze nem fog elmúlni mind de szebb lesz tőle a bőröd ! Nekem bevált! Néhány pattanás eltűnt!
2018. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne szedj fogamzásgátlót!!! Én emiatt (is) szedtem, két és fél évig, tök jó lett több a bőröm, de amint abbahagytam, hatványozottan sokkal sokkal durvábban jöttek vissza!! Ráadásul arcom azon részén, ahol régen egy pattanás sem fordult elő, konkrétan bababőröm volt... Most így egy év után kezd visszaállni a menstruációm is végre, mert az is ha kéthavonta megjött eddig... Nem éri meg!!! A probléma gyökerét kell kezelni. Menj el hormonpanel vizsgálatra és kiderül mi a bibi.
2018. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!