Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel tudnám megszüntetni ezt...

Solo66 kérdése:

Mivel tudnám megszüntetni ezt a korpásodást? Vagy mi az okozója egyáltalán?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hónapban elég erősen elkezdtem korpásodni. Eléggé változó mivel van mikor egyáltalán semmi baja a fejbőrömnek máskor meg olyan mintha hóvihar lenne rajta. Először a Head &Shoulders használtam, de ettől is ugyan úgy korpásodtam. Aztán váltottam a Schauma-ra, kimondottan korpásodás ellenes samponjára. Aztán most az elmúlt két hétben elkezdtem a Csalán sampont használni. De ez se segített. Tegnap előtt például mikor megmostam ezzel a csalános samponnal a hajamat, és utána befújtam AloeVera-val semmi bajom nem volt másnap. Két naponta szoktam egyébként hajat mosni. Tegnap este is megmostam és most megint hóvihar. Ugyan úgy csináltam, mint korábbban, Csalán+AloeVera. Diétázok már egy hónapja, és edzek mellette egy fél éve. Kezdetben azt hittem hogy az izzadság szárította ki a fejbőröm de most úgy látszik hogy mégsem. Érdemes lenne leállni egy hétre vagy kettőre az edzéssel és a diétával hogy hátha ez a probléma forrása? Vagy még a stresszre gondoltam, mivel fél éve szakítottam barátnőmmel és kiderült hogy megcsalt. Lehet ez a probléma forrása? Vagy mivel tudnám megoldani ezt?
2018. júl. 5. 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A száraz korpát valóban okozhatja a stressz. Említetted a diétát, a helytelen táplálkozás, b vitamin hiány is szintén kiváltó ok lehet.

Hajmosásnál mindig ügyelj arra, hogy kevés sampont használj és picit vizezd fel a tenyeredbe mielőtt bedörzsölöd a hajadat vele.

Egyébként én az Eucerin száraz korpára való sampont ajánlom, egy családtagomnak az segített. ( bár ott is valószínűleg a stressz játszott közre)

2018. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!