Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz-gubancos hajra van...

Száraz-gubancos hajra van megoldás?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve festem a hajam szőkére,igyekszek nem túlzásba vinni,sok ideje nem is lett már szőkítve. Alig nő,száraz,törik. Vágattam belőle,de majdnem 2 év kellett mire visszanőtt egy középszintre. Ezért vágni már nem merek belőle. Mindenféle hajpakolást,balzsamot,kifésülő sprayt használok,eddig még tűrhető volt,de az utóbbi hónapokban borzasztóan elkezdett gubancolódni,csak hajmosáskor tudom kifésülni,utána pár tincs összeáll az alján és összeakad. Két kontyban hordom a hajam hogy ne ragadjon össze középen. :D Most rendeltem egy csomag fokhagymás sampont és balzsamot (DR. C. TUNA REGENERÁLÓ HAJSAMPON FOKHAGYMÁVAL ÉS CAPIXYLLEL),sok jót hallottam róla,de ez az utolsó reményem. Valaki hasonló helyzetben? Mi vált be?

2018. júl. 13. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
A festést abbahagyni, a hajat rövidre vágni (a tönkrement részt eltávolítva), és utána nagyon kímélö samponnal mosni (hetente max. kétszer, egyszer samponozva felhigított samponnal), semmi esetre sem forró vízzel, hanem majdnem hideg-langyossal, lehetöleg levegön szárítani, vagy ha hajszárítóval, akkor nem porszárazra, hanem maradjon még picit nyirkos, és semmi esetre sem összekötve hordani.
2018. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En a helyedben a lakásban található természetes dolgokkal próbálkoznék és ahogyan az elsõ válaszoló irta, stb.majonézes pakolás,olivia olaj,méz,tojássárgája,banán,joghurtos pakolások.
2018. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A rövidre vágás nem fog menni,sajnos. Nagyon lassan nő,és nagyon rosszul áll a rövid haj.
2018. júl. 13. 20:02
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

A haj átlagosan 1-1.5 centit nő egy hónapban.A te hajad is ennyit nő csak nem érzékeled mert valószínűleg le is törik szinte ugyanannyi.

Sajnos az egészséges részig le kellene vágatni vagy legalább havonta fodrásszal a végéből egy picit amíg rendbe nem jön vagyis le nem nő a roncsolt rész.

2018. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vágatod le a tönkrement részt, akkor az mindig átterjed az újan növö részre is, és azért nem tud rendesen nöni, mert amennyi nöne, legalább annyi vagy még több letöredezik..

Ha levágatod rövidre, az összes károsodott részt eltávolítva, akkor újra gyorsan és egészségesen fog nöni, ezért szükséges a drasztikus rövidítés.

Az egészséges haj havonta 1-1,5 cm-t nö, azaz pár hónap alatt már normál hossza lesz.

Mellesleg kizártnak tartom, hogy a tönkrement, töredezö, csomóbatekert haj jól állna neked, és biztos nem rosszabb egy egészséges kinézetü rövid haj, amivel van esélyed újra rendes hajat növeszteni.

A helyedben inkább két-három hónapig lennék rövid hajjal, mint folyamatosan elhanyagoltnak kinézö valaki.

2018. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem néz ki elhanyagoltnak,csak az alja gubancos. Már vágtam belőle korábban jó nagy részt,nem nőtt jobban,úgyhogy nem hiszem hogy az segítene :/
2018. júl. 13. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy többen írták, amíg nem vágják le TELJESEN a tönkremetn részt, ADDIG sosem fog rendesen nöni.

Másrészt attól, hoyg te NEM akarod látni, hogy ronda, még mások látják, hogy az.

De ha te ragaszkodsz ahhoz, hogy semmit ne tégy, akkor miért írsz ki kérdést erröl?

2018. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem látják hogy ronda mert nem az. :D Az volt a kérdés hogy van-e megoldás,és vágni nem szeretnék belőle,ennek ellenére mind csak ezt írtátok. Nyilván nem szeretném levágatni mivel már mondtam hogy levágattam egyszer az egész letöredezett végét,és alig nőtt vissza 3 év alatt,szóval ez nem megoldás.
2018. júl. 14. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ha MINDENKI szerint ez a megoldás, akkor valószínülg IGAZUK VAN!

Nem NEKED kell levágni, ami SZERINTED töredezett, hanem elmenni fodrászhoz és VELE vágatni le annyira, amennyire kell - és ehhez az egészséges részböl is valamennyi belekerül, mert különben nem ér semmit.

2018. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor, hogy a kérdésedre válaszoljak, nem nincs megoldás. Bármit rákenhetsz a szőkítés által szétroncsolódott hajadra, az annyit ér mint halottnak a csók.
2018. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!