Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az indigó festékek tényleg...

Az indigó festékek tényleg károsak?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam neten arról, hogy vannak ún. indigó hajfestékek, amiket a hennázás után kell felvinni a hajra és így a barna különböző árnyalatait, vagy akár fekete hajszínt is el lehet érni. És ott írták, hogy ezek növényi őrlemények és csak a hajszálak külsejére tapasztanak pigmentet, szóval egyáltalán nem károsítja a hajat, stb.

Viszont ahogy további információkat kerestem erről az indigó festésről, találtam egy pár évvel ezelőtti kérdést is ezen az oldalon és ott azt írták, hogy ez az egész "Növényi alapú, nem károsítja a hajat" dolog csak marketingfogás és ugyanúgy szétcseszik ezek az indigó festékek a hajat, mint a "rendes" hajfestékek.

Pedig már tökre kezdtem örülni, hogy egyszerre lehet szép színű és egészséges is a hajam :( Tényleg káros? Esetleg valakinek van tapasztalata indigóval?


2018. aug. 6. 01:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A tiszta indigótól az égvilágon semmi bajod nem lesz, hiszen csak porrá őrölt levél, gyakorlatilag egy gyógynövényes pakolás, ami mellékesen színt is ad. Önmagában és hennával keverve egyaránt használható (utóbbi beépül a hajba, az indigó nem). Az előrekevert növényi festékekkel viszont valóban nem árt óvatosan bánni, mert vannak köztük olyanok, amikbe vegyi vackokat is kevernek, de ez kiderül az összetételből.
2018. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt örömmel hallom :)
2018. aug. 6. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!