Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Honnan tudom hogy egyenes...

Honnan tudom hogy egyenes vagy göndör a hajam?

Figyelt kérdés

Lehet hogy egy kicsit hülye kérdés... De régebben miután megmostam mindig egyenes volt, és ha magától száradt meg akkor is egyenes maradt. De már jó pár éve göndörödik, főleg hajmosás után, és ha nem szárítom be fésűvel egyenesre vagy esetleg hagyom magától megszáradni tiszta göndör, hullámos.

Azt hallottam, hogy a göndör hajat másképp kell vágnia a fodrásznak, és attól félek hogy akkor eddig rosszul vágattam, már évek óta.

Tehát a kérdésem, hogy csak túl parázom az egészet, vagy ezentúl másképp kéne vágatnom a hajamból a fodrásszal, és masképp kéne bánnom vele? :D


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 14. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eléggé túlparázod. 😄

Előfordulhat, hogy egyenes hajjal születsz, aztán később, főleg tinédzser korban begöndörödik. Így volt ezzel a húgom is, ami azért vicces, mert én meg születésem óta göndör hajú vagyok. 🙂

A vágás az lényegtelen. Bármilyen hajat úgy kell vágatni, hogy jól álljon az arcformádhoz, és a stílusodhoz, mert nyilván mindenkinek más áll jól.

2018. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A haj szerkezete változik az évek során, ez normális. Valószínűleg genetika. Pici koromban hullámos hajam volt, egy időre szögegyenes lett, most pedig göndör. Ne aggódj. Annyi igaz, hogy másfajta ápolást igényel a göndör haj, de nem kellennyire túlaggódni.
2018. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. aug. 14. 13:39
 4/6 anonim válasza:
100%

Nekem is egyenes volt régebben a hajam, aztán 13 éves korom körül begöndörödött. Vegyesek voltak az érzelmeim a változással kapcsolatban, mert bár sokkal többnek tűnt a hajam, nem tudtam kezelni. Utána jöttem rá, hogyha nem akarok óriási birkagyapjat a fejemre, akkor nem szabad fésülködnöm :D (persze hajmosás előtt mindig megfésülöm).


A göndör haj egyik alaptulajdonsága, hogy száraz és könnyen töredezik, ezért ebből a szempontból mindenképp másfajta kezelést igényel. Erre nagyon jó az argánolaj, én egy argánolajos hajkúra nevű cuccot vettem a DM-ben, és meg vagyok vele elégedve.


Szeretem a szép loknikat (gondolom te is), ebben meg egy baleás "styling cream" (narancssárga dobozban van) segít.


Amúgy arról még nem hallottam, hogy máshogy kéne vágatni a göndör hajat, de ha igen, akkor a fodrász biztosan tud róla, nem kell aggódni :)

2018. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Én is épp most vettem ilyen argánolajas sampont, balzsamot meg hajpakolást, tényleg csodát művel. :)

2018. aug. 15. 01:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, picit régi kérdés, de hátha még érdekel. :)


A göndör hajat tényleg érdemes máshogy vágatni, de ettől nem göndörödik be haj, de a már meglévő fürtöket megemelheti, jobb tartásuk lehet stb.


Viszont az tény, hogy a göndör haj másféle ápolást igényel. A göndörség simán eltűnhet azért, mert nem ápolod megfelelően a hajad. Például ugyanúgy mosod, mint egy egyeneshajú, ugyanúgy fésülöd szárazon is, nem használsz hajpakolásokat, netán még hővel is kezeled., a hajszárítást diffúzió nélkül végzed. Emellett a szulfát- és szilikontartalmú samponok, balzsamok tovább károsíthatják a hajat, ami megint csak nem kedveznek a göndörségnek.


Én azt mondom, megér egy próbát az ún. Curly Girl method kipróbálása, ha amúgy természetes formájában nem szögegyenesre szárad meg a hajad, mert akkor az azt jelenti, hogy lehet valami hullámosság, esetleg göndörség a hajadban, amik a nem megfelelő hajápolási rutin miatt nem érvényesülnek.

2020. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!