Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy legyen puha, és selymes...

Hogy legyen puha, és selymes a hajam? Nagyon töredezett, a Ricinus olaj jó lenne rá? Köszi a segítséget

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A töredezett hajra te rakhatsz akármit, akkor sem fog helyre jönni, csak törik tovább! Azt le kell vágni!! Utána ha szép egészséges, akkor rakhatsz rá pakolásokat, olajokat, hogy ápold. Érdemes 3-4 havonta vágatni a végéből és akkor nem törik el.

Amúgy nekem a kókuszolaj vagy olivaolaj nagyon jó rá. Csak egyszerűen felviszem a hajamra, rajta hagyom legalább fél órát majd alaposan hajat mosok. Nagyon szép fényes és puha lesz tőle a hajam.

2018. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A töredezettből tényleg vágass, mert az már csak rosszabb lesz, ha nem csinálsz vele semmit.

Szerintem használhat a ricinusolaj, nekem sokkal puhább a hajam, amióta használom. De mindenképp menj el előtte egy fodrászhoz, aki vág az aljából.

Ajánlom, hogy figyelj a táplálkozásodra is, legyen meg a napi 2 liter vized (ebben az időben több is), egyél gyümölcsöket, zöldségeket, husit is, mert arra is szüksége van a szervezetnek. Hidd el, a sok gyorskaja meg ilyenek a hajadon a meglátszanak.

Figyelj arra is, hogy mosol hajat. [link]

Hajmosás után pl a vizes nem szabad hajkefével fésülni, hanem egy nagy fogú fésűvel menj át rajta, mert ilyenkor sokkal érzékenyebb, és van rá esély, hogy a hajkefe törje.

Aztán, ha rendszeresen vasalod, göndöríted a hajadat, próbáld nem mindennap, heti 1-2, max 3 alkalommal bőven elég, és akkor is mindenképpen használj hővédőt.

Amúgy meg a legegyszerűbb, kérdezd meg a fodrászod, ő biztos mond neked használható tanácsokat. :)

2018. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!