Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az orrom, az orrom töve és az...

Az orrom, az orrom töve és az orrom mellett az orcáim hirtelen zsírosodnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapvetően száraz a bőröm, viszont az utóbbi időben azt vettem észre, hogy az orrom, az orrom töve és az orrom mellett az orcáim zsírosodnak, és nem csak hogy zsírosodnak, hanem olyan "kellemetlen érzést" érzek ott a bőrömön, de nem piros, nem viszket, nem látszik semmi. Csak olyan zsíros, rossz tapintású (talán ragacsosnak mondanám).

Nem használok semmilyen új terméket, ami ezt okozná, sőt, nyaranta nem is nagyon szoktam kenegetni semmivel, csak arcot mosok és kész.


Van valakinek valami tippje?



2018. szept. 7. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A csak arcot mosok és kész például simán ok lehet. A bőröd próbál kompenzálni, ahol tud, ezzel rengeteget ártasz.


Illetve az étkezés. Azt sem tudja mindig kikompenzálni: ha sok tejzsír jut be, ha nem szabadtartású a hús, ha sok a hús, ha étolajban sütöttet eszel, ha sok a pöröltalap, a fehér liszt ... ez mind meglátszik a bőrön egy idő után.

2018. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért nem kenegetem a bőrömet nyáron, mert ilyenkor nincs kiszáradva. Naptejet/fényvédőt szoktam felkenni, és ennyi, ezt is csak akkor, ha tudom, hogy napon leszek, egyébként nem tartom jó dolognak állandóan kenegetni mindenféle mesterséges anyaggal.

Napi 2-3 liter folyadékot iszok, nem fogyasztok sok tejterméket, se sok lisztes dolgot, se sok húst (többnyire csirkemellet), étolajban is csak ritkán sütünk, pörköltös dolgokat is kb 2-3 havonta, viszont zöldségben és gyümölcsben gazdag az étrendem.

(Nagy ritkán becsúszik egy üdítő és valami gyors kaja, de ennyi.)

2018. szept. 7. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

2

Az üdítő, gyorskaja, színezék, cukor, nasi épp elég ehhez. Én ha véletlenül olyat eszem, amiben cukor van vagy mélysütött vagy bármely adalékanyag van benne, két hétig tropa az arcbőröm.


Most nincs még kiszáradva a bőröd, mert kompenzál a tested. Kb. 35-40 éves korodig, majd összeomlik a bőrszerkezet, és akkor a ránctalanítot már hiába használod.

2018. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2

A csirkemell, gondolom, nem antibiotum és hormonmentes állatból származik. Az is éppen elég.

2018. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért hadd egyek már 3 havonta egy pizzát egy pohár kólával, arról nem is beszélve, hogy jelenleg kb májusban ettem ilyet utoljára, úgyhogy NEM ez okozza határozottan.

Mint írtam, CSAK NYÁRON nem kenem fényvédőn kívül a bőrömet, mert ilyenkor nincsen kiszáradva, de a többi évszakban ápolom hidratálóval.

A csirkemell pedig a nagymamám által nevelt és levágott csirkékből vannak, köszönöm az aggódásod!

2018. szept. 7. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!