Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha otthon magamnak akarom...

Ha otthon magamnak akarom levágni a hajam mindegy milyen az olló?

Figyelt kérdés
Nincs hajvágó ollóm csak sima technika olló megteszi az is? Vagy van vmi különbség?

2018. szept. 17. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Van, mert a sima olló életlenebb és ezért a hajszál vége roncsolódhat tőle. Azért is kerülnek a fodrász ollók olyan sok pénzbe, meg elég sűrűn élezik is.
2018. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ha éles?
2018. szept. 17. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Én próbáltam sima otthoni ollóval és vettem magamnak egy hajvágó ollót. Ég és föld a különbség. Egy sima olló nem tud annyira éles lenni és teljesen más a penge kialakítása. Vékonyabb és máshogy záródik egymásra a hajvágó ollónál.
2018. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Még a hajvágó ollók közül se mind jó. Látszólag elvágja a hajszálat, de ha a vágás nem tiszta, akkor hajszál törni fog.
2018. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De miért törik akkor a hajszál?
2018. szept. 17. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogj egy darab madzagot, és vágj belőle egydarabor éles, és életlen ollóval. Mindkettő elvágja, de csak az éles olló nem roncsolja a madzagot. Ugyanilyen a haj is.
2018. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor vágd le papírvágó ollóval. Engem aztán nem érdekel. Csak akkor minek kérdezel? :D
2018. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindegy lenne, a fodrászok se költenének drágább hajvágó ollóra...

Saját kezű hajvágáshoz biztosabb a hajnyíró szerintem.

2018. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!