Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Porcba lőtt fülbevaló gyógyulá...

Porcba lőtt fülbevaló gyógyulási ideje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken lesz két hete, hogy a fülem felső részébe lövettem egy fülbevalót, porcba. Azt azonban nem tudom, hogy mennyi ideig kellene bennhagyni a fülbevalót. Alkohollal fertőtlenítem napi egyszer és Gentamicin-Wagner kenőccsel kenem, és így lassan két hét után már simán alszom azon az oldalamon, nincs begyulladva, nem fáj egyáltalán. Arra gondoltam így, hogy egy négy hetet hagyom benn, tehát várok vele még két hetet, hogy kivegyem, akkor ugye nem lehet baja?



2018. szept. 25. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

13 piercingem van, de mindet szúrattam, az gyorsabban és szebben gyógyul.


szerintem 2 hét múlva kicserélheted. ha mégis belobbanna az új fülitől, kenegesd továbbra is. plusz mielőtt az újat beteszed, a bőrt is és az ékszert is fertőtlenítsd.

2018. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A porcos ékszerek látszólagos gyógyulási ideje 3-12 hét, míg a teljes gyógyulási ideje 12-24 hónap. A látszólagos alatt érteni lehet, hogy nem látszik már kicsit sem gyulladtnak. A tényleges gyógyulási idő azért sok, mert egyrészt a porcszöveti sejtek nagyon lassan gyógyulnak és épülnek úgy fel a lyuk mentén, hogy ne legyen bajuk, másrészt ténylegesen csak akkor lesz a porc gyógyult, amikor a felhám (bőr) átnövi magát a lyukon így fedve a porcot.

Amennyiben a csereékszer titán anyagú, vagy olyan anyagú, vagy anyagokból áll, amire te nem vagy allergiás kicsit sem, nem oxidálódik, levegősói, oxidjai nem jól oldódnak vízben és sterilizálva is van, akkor nem nagyon lehet tőle bajod. Ha más okból vennéd ki, tehát nem hordani egy ideig, akkor az még nagyon korai. Ahhoz meg célszerű várni a teljes gyógyulási idő végét. Úgy már biztonságosan ki lehet akár hónapokra is szedni anélkül, hogy beforrna a lyuk. (Persze 1-2 hónap után sem forr be, csak akkor a lyuk, amiben nincs semmi, kicsit kisebb lesz és amikor újra felékszerezed, lekaparhatod a legfrissebb még vékony, gyógyult sejtréteget és így még lassabb a gyógyulás.

2018. szept. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!