Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ecet és hajfesték - hogy is...

Ecet és hajfesték - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sok helyen olvastam, hogy otthoni festés után ecetes vízzel való öblítéssel tartósabb lesz a hajszín. Azonban azt is olvastam, hogy a későbbi ecetes hajmosással ki lehet szedni a színt a hajból. A kérdésem, hogy egy fodrásznál megejtett festés után, ha a következő hajmosásnál ecetes vízzel öblítenék, az még segítene a tartós szín elérésében? Vagy ez csak akkor működik, ha közvetlenül a festés lezárásakor zajlik?

2018. szept. 26. 07:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom az ecetes öblítést, szerintem sokkal többet árt, mint használ (legalábbis a festett hajon). A természetes színű hajra valóban ajánlott, (de inkább az almaecet, mint a sima) hiszen segít a korpa eltüntetésében, és fényesebb, selymesebb lesz a haj tőle. De hangsúlyozom, csak a festetlen hajra ajánlott a használata. A festett haj színét sokkal gyorsabban kifakítja, kb. mintha uszodába mennél, és klóros vízben áztatnád. Annak van igaza, aki azt írta, hogy inkább kiszedni segít a színt. A citromlével is ugyanez a helyzet, nem véletlenül használják sokan az aszkorbinsavat (köznapi nevén C-vitamin por) az elrontott hajfestés kijavítására, egyfajta természetes hajradír.

Szóval ha szeretnéd megőrizni a hajad színét, ne használj ecetet.

2018. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!