Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szemem alatti környék...

A szemem alatti környék kiskorom óta sötét és úgy nézek ki mintha nem aludtam volna ki magamat (pedig midíg ki alszom magamat), és az erek is látszanak. Hogyan tüntethetem el ezeket?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen...korrektor...
2010. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

okai lehetnek:

- értágító gyógyszerek (mellékhatásként is jelenkezhet, ha szedsz valamilyen gyógyszert állandó jelleggel, akkor nézd meg a mellékhatásoknál)

- öröklött, alkati tényezők (a családban valakinek szintén mindg karikás a szeme)

- allergia mellékhatása (a szem vakarása miatt az ereket is nyomás éri a gyakori dörzsölés miatt)

- fontos tápanyagok hiány (pl. vas), ezen segíthet a kiegyensúlyozott étrend

- menstruációkor gyakrabb a karikás szem

- vérszegénység


hány éves vagy? és a bőröd nagyon fehér?


egy orvos :)

2010. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

akkor kérdezek énis:)

nekem elég világos a bőröm,és alacsony volt a vérnyomásom mindig,19éves lány vagyok,apuméknak is sötétebb a szeme alatt,de nekem a végtagjaim is hidegek mindig...lehet összefüggés?

2010. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha vérszegény vagy, akkor a hideg végtagok és a karikás szem teljesen természetes, lehetséges, hogy örökölted.
2010. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vérszegénység esetén vasban, B12-vitaminban, illetve folsavban gazdag ételeket kell fogyasztani:

savanyú káposzta, cékla, zeller, karalábé, hagymafélék, vízitorma, retek, alma, eper, sárgarépa, szőlő, szárazbab, szójabab, mogyoró, áfonya, búzacsíra, méz, dió és tojás.

A máj, főként a borjúmáj, bőségesen tartalmaz vasat és B12-vitamint.


ezektől a karikák is csökkenhetnek, sőt meg is szűnhetnek :)

2010. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
köszönöm(L)
2010. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen :)
2010. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de milyen mennyiségben kell ezeket beépíteni az étrendbe hogy javulás mutatkozzon?
2010. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

normális mennyiségben, amennyi jól esik, a lényeg a változatosság, mellé tudom még ajánlani ezekt a terméket:


[link]


[link]


nem olcsók, de elég napi 1-1 tabletta, vagyis több, mint 3 hónapig elég.

2010. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és próbáld ki, hogy reggel jégkockát teszel a szemeid alá fél-fél percre, ez felgyorsítja a vérkeringést és összehúzza az ereket, ezáltal kevésbé fognak látszani a karikák, ha minden jól megy, de ez sajnos nem válik be mindenkinek.
2010. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!