Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Cisztás pattanások. Mit lehet...

Cisztás pattanások. Mit lehet velük kezdeni?

Figyelt kérdés

Két hormonális betegségben is szenvedek (pajzsmirigy - Hashimoto kór, és endometriózis). És mióta pajzsmirigy hormonokat szedek (alultermelődésem van jelenleg), gigászi, cisztás pattanások jelennek meg hetente az arcomon.

Próbáltam utána olvasni, így jellemezték őket. Ezek ilyen hatalmasra duzzadó, kinyomhatatlan puklik, amelyek hetek alatt sem múlnak el maguktól, ha pedig felszúrom őket steril tűvel, csak vér jön belőlük (és nyomkodás hatására néha az egész terület be szokott dagadni - főleg a homlokom). Úgy szoktam megszabadulni tőlük, többször felszúrom őket, és lassacskán, kb egy hét alatt kinyomkodom belőlük a vért. De hegek maradnak utánuk.

Van valakinek valami bevált praktikája? Tudom, bőrgyógyászhoz kellene mennem, de annyi orvosnál voltam mostanában, hogy nincs hozzá türelmem már...



2018. okt. 7. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Pedig azzal hogyha hegesedsz csak bőrgyógyász tud mit kezdeni.

Rajtam néha jön ki hasonló nekem is 1-2het mire lemegy ha nem csinálok vele semmit

Kamillázni szoktam gozoltetek és azzal mosom az arcom meg 5perc szoli

Így alltalaban 2-3nap és lemegy

2018. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az endokrinológushoz kellene visszamenni. tuti nincsenek jól beállítva a hormonjaid.
2018. okt. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Az a baj, két hormonális betegséggel abszolút nem lep meg, hogy ilyen gondjaim vannak, és mivel mindkettő makacs betegség, mondhatni gyógyíthatatlan, ezért a javulásra sem sok esély van. Igyekszem speciális diétával javítani az értékeimen, meg persze szedem a gyógyszereket, amelyek segítenek... De ezek a szervezetemben a gyulladást nem hozzák helyre csak úgy hipp-hopp.

Kipróbáltam a kamillás gőzölést és arclemosást. Úgy látom, segített :D Szóval köszönöm, ez nagyon hasznos volt. Még az Akneroxid kenőcs merült fel, de az elég drasztikusnak hangzik, szóval csak akkor fordulnék hozzá, ha minden kötél szakad.

2018. okt. 9. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sikerült megoldani a problémát? Ha igen, mivel?
2022. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Végül kiderült, hogy krónikusan be voltak gyulladva a torokmanduláim. Mikor kivették őket, elmúlt ez a probléma.

2022. jan. 8. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem mandulaműtét után csak rosszabb lett a helyzet.
2022. jan. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!