Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás, és sebek után...

Pattanás, és sebek után maradt piros foltok örökre megmaradnak?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon problémás a bőröm. Már 1 éve szedek gyógyszert pattanásokra, azok már teljesen elmúltak. Viszont volt pár elkapart pattanás, amiből seb lett, az begyógyult, de piros folt maradt utána, ami épp olyan zavaró és szembetűnő, mint egy pattanás. Van olyan nagy terület a homlokomon, ami olyan, mintha leforráztam volna forró vízzel, pedig nyáron voltak ott sebek. Van olyan folt is, ami már kb fél éves, és nem nagyon akar halványodni se. Már olyan rosszul érzem magam, ha ki kell mennem az utcára, mert megbámulnak az emberek, és fiú létemre korrektorral meg alapozóval merek már csak itthonról elondulni, hogy me bámuljanak az utcán.

Van valami olcsó módja, hogy eltüntessem ezeket a piros foltokat? AHA hámlasztásról olvastam, azt lehet itthon is hatásosan csinálni? Sajnos nincs pénzem drágább kezelésekre pl. lézeresre vagy mikrodermablizációsra se. El fognak tűnni maguktól is a foltok, vagy törődjek bele, hogy ilyen marad örökre? Esetleg gyűjtsek pénzt lézerkezelésre?


2018. nov. 6. 19:21
 1/6 Metionin ***** válasza:
53%
Nem, idővel elmúlnak. Nekem régen olyan volt az arcom mint egy pizza és évek kellettek amíg eltűntek a foltok és a hegek. De ma már van sok jó cucc ami meggyorsíthatja, pl. niacinamidos szérum, C vitaminos, szérum, bőrradír. Az AHA hámlasztásról én is hallottam és úgy tudom hogy az ilyen bőrápolós boltokban mint pl. az Ilcsi, lehet kapni hozzá cuccokat és otthon is tudod csinálni.
2018. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem 5 éve problémásabb a bőröm. Két éve múltak el a pattik, gyógyszerrel, de a hegek még 2 év után is megvannak sajnos.
2018. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2: A piros foltok is, vagy csak a hegek?
2018. nov. 7. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

NEM! Nekem is pontosan ez volt a bajom, nagyon kétségbeesett voltam, hogy ez egész életemben így fog maradni, és nem hittem benne, hogy valaha is el fog múlni. A pattanásoktól nemrég szabadultam meg nagyjából, de azt azért tegyük hozzá, hogy még közel sem tökéletes a bőröm, de egy évvel ezelőtt még a sarki boltba se mertem lemenni smink nélkül, most meg van, hogy hetekig egyáltalán nem sminkelek. Szóval nagyon sokat javult a bőröm.

Szerintem nekem két dolog együttesen segített. Először a bőrgyógyász által felírt krémet használtam, abból elhasználtam 3 tubussal úgy, hogy mellette semmilyen más bőrápoló terméket nem használtam. Amikor ez elfogyott, átálltam a növényi eredetű termékekre. Van egy márka, Himalaya Herbals, a Müllerben lehet kapni, megvettem az egész pattanásos bőrre való termékcsaládot. Arclemosó, arcradír, tonik, arcmaszk, és éjszakai krém. Nekem nagyon bevált, nemcsak a pattanásokat tünteti el, hanem a hegeket, és piros foltokat is, amikre te gondolsz. Nekem már csak nagyon halványan látszik, szóval én teljesen meg vagyok elégedve ezekkel a termékekkel.

2018. nov. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elmúlnak.

Nyárig bírd ki s majd napoztasd le.


Fontos:

NEM, a szolárium nem jó rá!!!

Az csak barnít.

A napozás pedig hámlasztja a bőrt - lekopik a felső réteg.


Nem akartam barnulni, mert nem tetszik, de kellett nekem is arcom/vállaimon lévő pattanások nyomai miatt.


6x hámlasztottam le a bőröm, mire kitisztult.


+amire figyelni kell: Megfelelő NAPI folyadék bevitel!

A szervezetben rengeteg kulcs fontosságú reakcióhoz kell, mint a bőrhöz is. A ráncok megelőzésétől kezdve a regenerálódásig.

2018. nov. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A napozás akkor is használ ha hófeher a bőröm és nem tudok lebarnulni?
2018. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!