Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van esélyem valaha a hosszú...

Van esélyem valaha a hosszú hajra?

Figyelt kérdés

Kb 15 éves korom óta festettem és vasaltam a hajamat (most 20 vagyok), ami nagyon tönkretette. Póthajam is volt, az is csak rontott rajta. Aztán depressziós lettem, és a stressz miatt nagyon durván, extrém mértékben elkezdett hullani.

Aztán ebből elegem lett, és úgy voltam vele, hogy ennél már csak jobb lehet, és 4 hónappal ezelőtt levágattam teljesen kopaszra. Azóta parókát hordok, de már elegem van belőle, várom, hogy megnőjön legalább egy kicsit.

Azóta csak természetes, növényi eredetű termékekkel ápolom, soha többet nem fogom festeni, és vasalni is csak nagyon ritkán. Soha életemben nem volt még mell alá érőnél hosszabb a hajam eddig, szóval már egy hátközépig érőnek is örülnék hosszabb távon. Van erre bármi esélyem?

Jelenleg kb ekkora: [link]



2018. nov. 9. 03:08
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nőni mindig fog, csak lassabban míg helyre nem áll.


+nem tudom génjeidben van-e a jó hajszerkezet/növés.


Igazából sok marketinges kencefice se kell, hogy lenőljön a haj.


Ha felnyírtad, akkor a növőben lévő hajad rendben lesz. Priviben írok ha gondolod készítményeket, amikről tudom miből s hogyan készülnek (mi csináljuk).

Hajnövesztés elejéig javaslom, míg helyre nem jön.


Sok embert próbálok lebeszélni a haj roncsoló dolgokról, nem véletlen.


S élő bizonyítéknak fel tudom mutatni a hajamat, ami jelenleg combözépig ér.

Nem használok semmi kozmetikumot, még csak nem is samponnal mosom, hanem ami a kezembe akad a kád szélén. (kivéve dove termékek, mert zsirosítják a hajat).


Ha netán felfázna a fejbőröd vagy/és korpás arra is van tippem, amit teszteltem is, amikor a hideg bejöttekor megfázott a bőröm + tesóm rendszeresen használja, mert neki csak az jó rá.

2018. nov. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanez a hajam mint neked, de en csak allig erore vagattam. Most kulccsontig er,vegre normalisan nez ki. De rengeteg lemondas es szokasok atalakitasa kellett hozza! Mondom en miket csinalok:

- Nem szaritom a hajamat, szabad levegon szarad

-Csak hipoallergen sampont hasznalok. A gyogynovenyes "termeszetes" samponok humbugok, telinyomjak oket parfummel, illatanyaggal, ami irritalja a fejbort. Eleve a gyogynovenyekben illoolajok vannak, ami irrital, allergizalhat is. Nekem az Isana med "mindenmentes sampon valt be.

- Semmilyen apolo szert nem hasznalok a hajamra. Se balzsam, se olaj, se semmi. Ha megnezed, az osszes tele van alkohollal, szilikonnal, semmi szuksege ra a hajadnak.

- Csak keratinos hajkefevel fesulkodok.

- Amikor csak tehetem,nagyon laza konytban van a hajam. Ha fel van fogva, nem surlodik egesz nap a ruhahoz, illetve fesulni sem kell.

- Vannak napok amikor nem is fesulkodok. Ezzel is kevesbe karosodnak a szalak.

- Merz vitamint es vasat szedek, de csak heti 1-1 szemet. Nagyon konnyu tuladagolni a vitaminokat, regen beleestem ebbe a hibaba. Mar azert hulldogalt a hajam mert a vas ertekem az egekben volt. De ez csak verkeppel derult ki.

- Nem szedek fogamzasgatlot. Na az volt a halala a hajamnak. Fel ev alatt megritkult tole. Soha tobbe.

- Ritkan es alacsony hofokon vasalok csak. Errol a legnehezebb lemondani mert hulyen all a hajam nelkule..


Szerintem a szep haj titka a bekenhagyasban rejlik. Nem tapogatod, igazgatod, formazod, rendezgeted, fesulgeted, agyon kenegeted, hanem egyszeruen bekenhagyod...meghalalja.


Nekem jovo nyarig a mell ala ero haj a cel. Irigy vagyok azokra, akiknek termeszetesen eros es szep a hajuk, pedig szokitik, formazzak rendszeresen. En nem ilyen vagyok, de most elhataroztam, hogy folytatom az eddigieket es nagyon vigyazok a hajamra.

2018. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, de nekem mára megnőtt vasalás és feketére festés mellett csípőig. Pedig nem igazán élek egészséges életet. Szóval nem lehetetlen.
2022. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!