Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miről árulkodhat a sok pattaná...

Miről árulkodhat a sok pattanás az orron?

Figyelt kérdés

Egy jó ideig az egész arcom tele volt pattanásokkal, de a La Roche Posay egyik termékének köszönhetően egészen helyrejött az arcom, az orrom kivételével. Azzal egyszerűen nem tud mit kezdeni, ott még mindig tele vagyok pattanásokkal sajnos. Olyannyira, hogy ha elkezdek kinyomni egy pattanást, több környező pórusból is elkezd kifolyni a fehér váladék, hiába ott nincs piros duzzanat.

Azt olvastam, hogy a pattanások helye árulkodó lehet, hogy valamiféle belső problémánk van. Ez mennyire tudományos álláspont?

Azt találtam, hogy pl. az orron lévő pattanások emésztési problémára utalnak (ami nekem mondjuk tényleg van), illetve sok húsfogyasztást jelent (ami viszont nálam nem igaz: heti egyszer eszem csirkét, egyszer sertést és egyszer halat).


2019. jan. 4. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Én még jobban mögé mennék, és inkább a lelki, pszichológiai, spirituális oldalát nézném, nem a biológiait. Persze az utolsó sem elhanyagolandó, de ha az emberi lélek, elme, psziché rendben van, akkor a test is rendben lesz.


Van egy életszakasz, amikor a pattanás, mint jelenség rendben van, mert része a fejlődésnek. Nem mindenkinél jön elő, valakinek babapopsi bőre van végig, de azért sok tinédzser szenved tőle.


Viszont az érdekesség ott kezdődik, amikor húszon, harminc évesen is pattanásos az ember.


Keress rá a Googleben erre: pattanás lelki okai

Lesz jó pár cikk a témában.

2019. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez egyáltalán nem tudományos.

Ha az arcodról elmúlt, akkor az orrod is jobb lesz.

Lehet, hogy nem ártana egy profi tisztítás.

Az orrán egyébként mindenkinek, akiknek kicsit tágabb a pórusa, vannak kis mitesszerek, amiből kis fehér cucc jön. Neked is ez van. Ezek nem pattanások. Lehet kapni általában lehúzható tapasz vagy pakolás formájában mitesszer eltávolítót. Ezt is megpróbálhatod.

2019. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

“Azt olvastam, hogy a pattanások helye árulkodó lehet, hogy valamiféle belső problémánk van. Ez mennyire tudományos álláspont?

Azt találtam, hogy pl. az orron lévő pattanások emésztési problémára utalnak (ami nekem mondjuk tényleg van)”


Meg is válaszoltad a kérdésed. Nagyban befolyásolják a belső dolgok (étkezés, betegségek) a bőrünk állapotát, sokkal nagyobb mértékben mint a külső hatások csak van akinek genetikailag ellenállóbb a bőre így nem hajlamos pattanásokra. Van aki meg mindentől kipattog amitől lehet. Nekem is ennyire érzékeny, csak nekem az állkapcsomon jön ki csomó pattanás ha sok szóját tartalmazó ételt eszek.

2019. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!