Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megteheti ezt egy tanár? Mit...

Megteheti ezt egy tanár? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Már gimnáziumba járok, és az osztályfőnököm mégis el akarna küldeni fodrászhoz, mert fiúként nehogy már hosszú hajam legyen. Én alapból rockosabb srác vagyok és most elhatároztam hogy megnövesztem a hajam. Szóval mit kaphatok ha nem vágom le a hajam? A törvény szerint korlátozhat egy tanár ilyen módon? (Egyébként ápolt a hajam, a közlekedők kedvéért.)

2019. jan. 22. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy korlátozhat így egy tanár. (jogilag) Gyakorlatilag pikkelhet rád, megbuktathat (ha tanít), stb.. Nem hiszem, hogy ilyen benne lenne valamilyen házirendben. (Mondjuk nálunk benne volt, hogy hosszú nadrág kötelező.)
2019. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*kötözködők kedvéért
2019. jan. 22. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nagyon komolyan veszik a házirendet,de azt nem mondhatják meg,hogy neked csak rövid hajad legyen..Rengeteg fiú mászkál hosszú hajjal az iskolában,és senki nem szól nekik.
2019. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A házirendben esetleg benne lehet, hogy a fiúknak kötelező a rövid haj, de nem tudom, hogy törvényes-e ilyen rendelkezést tenni a házirendbe. Amúgy az első válaszoló jól leírta.
2019. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a házirendben nincs benne, akkor nem teheti meg. Nekem anno az egyik tanár szólogatott be a hajamra (semmi extra, fekete volt és ez nem tetszett neki) de nem tudott mit csinálni, a házirend nem tiltotta a fekete hajat.
2019. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno 10-en voltunk fiuk az osztalyban, melybol 6 hosszu hajjal. Abszolut senkire nem emlekszem, hogy problemazott volna emiatt.
2019. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Annyit tehet illetve kérhet, (főleg házirendre hivatkozva) hogy kösd össze a hajad. De ez lányokra ugyanúgy érvényes.

Max pikkelhet rád. Egyéb megkülönböztetést TE is nyugodtan jelezhetsz az igazgató felé!

2019. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a pacsi
2019. jan. 23. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!