Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek milyen sampon vált be...

Kinek milyen sampon vált be zsíros hajra?

Figyelt kérdés

Többet kipróbáltam már, házi módszereket is, sokat olvasgattam, de még sehol nem találtam olyanra, amire tényleg sokan mondják, hogy jó lenne, és nekem sem volt eddig egyik sem olyan "hű de extra".

Nagyjából 3 naponta kell hajat mosnom, a harmadik nap már muszáj összefogni, különben vállalhatatlan. Mostanában pedig már a 2.napon zsíros:(

Ki mit ajánl?



2019. jan. 23. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Revalid (kicsit drágább, de megéri). Nekem is elég zsírosodó a hajam, viszont a végéi szárazak, ez a sampon + balzsam mindkét problémámra megoldás. Heti 2x mosok hajat, de még a 3-dik nap is teljesen vállalható, sőt van, hogy egy 4-dik napot is be vállalok.
2019. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha rozmaringteával leöblíted, az is segít
2019. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy miért zsírosodik.


1. zsírosodhat amiatt, mert a sampon, amit használsz irritálja a fejbőrödet. Ha megpróbáltad eddig a zsírosodást szárító hatású termékekkel ellensúlyozni, ez a probléma nagyon is valós. Ha kiszárad a fejbőröd vagy irritált, akkor több faggyú termelődik, hogy visszahidratálódjon a fejbőröd, ami persze a hajadra is ráül. A túl gyakori hajmosás szintén a fejbőr kiszáradását okozza.


> Ebben az esetben ajánlom, hogy használj pH neutrális, alkoholmentes, hipoallergén, lehetőleg parfümmentes vagy kisbabák számára készített samponokat.


2. zsírosodhat attól, hogy a samponod túl sok szilikont, ásványi olajat, tartósítószert tartalmaz vagy nem öblíted ki elég alaposan. Ezek az anyagok ráülnek a fejbőrödre, ami gyakorlatilag "befullad" és amiatt elkezd verejtéket termelmi, ami ráül a hajadra.


> Ezt szilikonmentes samponnal, bio samponnal lehet korrigálni és legalább 2x öblítsd ki a hajadból a sampont!


3. hő és pára. A meleg hatására (pl. melegvízben fürdés, hajszárító, hajvasaló) hatására izzadni kezd a fejbőr.


> Langyos vízzel öblítsd a hajadat. A hajszárítót hűvös fokozaton használd. Próbáld minél kevesebb hőhatásnak kitenni a hajadat.


4. vékony szálú a haj. Ha vékony szálú a hajad, akkor gyorsabban zsírosodik és lelapul.


> Ebben az esetben volumennövelő sampont érdemes használni.


*


Használj szárazsampont vagy babahintőport, ezek felitatják a zsírt a hajról.


*


Ha nem csak a hajad és fejbőröd zsíros, hanem az arcod is, akkor lehet, hogy az életviteled okozza a problémát. Kerüld a terjtermékeket, mert azok androgén nevű hormont tartalmaznak, ami fokozza a faggyútermelést.


Szedj vitaminokat, figyelj a tápanyagbevitelre. Ha vitamint veszel, az feltétlenül tartalmazza az A, E, D és C vitaminokat.

2019. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!