Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hilauronsav hiányt lehet...

Hilauronsav hiányt lehet természetesen pótolni, pl. vízfogyasztás?

Figyelt kérdés
Szóval valaki okosítson ki, hogy működik ez az egész. Azt tudom, hogy a kor előrehaladtával egyre kevesebbet termel belőle a szervezet, de teszem azt egy 20 évesnek még fellehet tölteni az arcát ott ahol barázdásodott, ráncosodott, elvéknyult, (vízhiányos) természetesen megfelelő vízfogyasztással, vagy már csak injekcióval?

2019. márc. 6. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs az az ember, aki nálam több vizet meginna egy nap. Bizarr, vagy nem, napi 5 liternél is többet iszom, - ami lehet, hogy már kóros - , viszont a bőröm ugyanúgy száraz, hiszen a személyes bőrtípusodat ilyen módon nem lehet megváltoztatni.

Viszont a megfelelő hidratálás nagyon fontos.

Nekem a jojobaolaj, illetve shea vaj segített sokkal homogénebbé és kvázi ráncmentessé tenni a bőrömet, pedig én is 20 éves vagyok.

Valamint egy jó hidratáló krém sem árt.

Drogériákban hialuronsavas szérumot is lehet venni, ami szinte csontig hidratãlja a száraz bőrt.

2019. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem zsíros a bőröm alapvetően, csak vízhiányos.
2019. márc. 6. 19:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja amúgy hialuronsav, elírtam.
2019. márc. 6. 20:15
 4/10 A kérdező kommentje:
ja a kollagénről is érdekelne vélemény.
2019. márc. 6. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:

A hialuron savat nem lehet pótolni vízbevitelel.

Persze fontos a vízfogyasztás. Idősebb korban latszik majd h ki mennyi vizet ivott meg. Aki keveset, annak sokkal mélyebbek lehetnek a ràncai. Persze ez genetikàtól is függ.

Fontos a jó arcápolasi rutin is. A napi arsztisztítás és hidratálása bőrtípusnak megfelelően.

A kialakult ráncokkal nem nagyon lehet mit kezdeni. Lehet rajta javítani kozmetikai kezelésekkel, de nem annyira hosszútàvuan.

A legfontosabb a prevenció, megelőzés. Soha nem korai elkezdeni az öregedés gàtlást.

2019. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó 5-ös akkor nekem késő, pedig csak 20 vagyok, de hát ez van
2019. márc. 6. 23:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg annyit nem értek, hogy van ez a hialuronsavas feltöltés azt elvileg folyamatosan csinálni kell, mert felszívódik, de akinek alapból normális a bőre annak miért nem szívódik fel? Gondolom egy 60 éves embernél azért kell újra csinálni, mert a szervezet már nem termeli, de egy 20-on évesnél, az ő bőre megkéne újuljon, nem? Neki lehetne a kortarsaihoz hasonló bőre, vagy rosszul gondolom?
2019. márc. 7. 00:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben úgy, hogy veszel egy hialuronsav szérumot. Én az Ordinary hialuronsav-készítményére esküszöm.

Nagyon hülye bőrtípusom van, csak úgy magától egyszerre zsíros és vízhiányos, úgyhogy bármilyen matt, szárító, zsíros bőrre szánt cucctól hámlok, viszont a BB krémek, hidratálókrémek hihetetlenül zsírosítanak. Viszont ez mivel nem zsíros hidratáló, csak a vizet pótolta a bőrömben, egyszerre megoljotta mindkét problémámat.

2019. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az igen. 20 éves kis tinik, éppen lejött a tojáshéj a popsiról már ilyen hidratáláson versengenek.Mik vannak!?
2023. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!