Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 19 éves vagyok, és az egész...

19 éves vagyok, és az egész arcom pattanásos. Rengeteg arcápolószert használtam, és semelyik se hatott. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mitévő legyek? Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Genetikailag ilyen vagy, fogadd el magad. Nem ezért fognak kevésbé szeretni.
2019. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Az életmódodat meg az étrendedet kellene rendbehozni, akkor megszünnek a pattanások is.
2019. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj bőrgyógyászhoz mielőbb, mert később úgy múlhat el, hogy ott marad egy életre a heg utána, ha nem kapsz orvostól gyógyszert rá. Nem ciki, ő tudja mi kell.
2019. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
73%
Én elmennék a helyedben étrendtanácsadóhoz, illetve pszichés oldala lehet, én akkor voltam nagyon pattanásos, mikor szorongtam sok mindenen, nem voltam kibékülve magammal. Mióta kiegyensúlyozottabb vagyok, a bőröm is szebb. Nem tökéletes, de sokkal jobb.
2019. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvass itt (külön az aknéról is vannak cikkek):

[link]


Ha ez sem hoz javulást, akkor tényleg bőrgyógyász.

2019. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem allando aknem volt az allamon, az orca bal oldalan. Elmentem borgyogyaszhoz, semmit nem segitett. Addig enyhültek a panaszok, amig epp kentem a kremeket es szedtem a gyogyszert. Az etrendem nem volt rossz soha, semmilyen szemetet nem eszek, laktozmentes, tejmentes dietan vagyok evek ota, napi 2 liter folyadek megvan minimum. Az egyetlen dolog, ami nekem segitett az a The ordinary 30%-os hamlasztoja (3 ezer ft korul van), szinten ettol a markatol egy "Nianciamde (lehet rosszul irtam)" es cinket tartalmazo szerum amit estenkent hasznaltam, illetve a L'oreal detox agyagos pakolasa. Heti ketszer hamlasztas, utana ez a pakolas, estenkent pedig ez a szerum. Ezekkel makulatlan a borom. Random arcpakolasokat ne hasznalj, mert mind tele van alkohollal. Ezekben semmi nincs.
2019. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Még benne vagy a pattanásos korban, hormonok is közre játszanak, a táplálkozás, folyadék bevitel.

+ gyulladásos is lehet


Nah meg stressztől is pattanásosodik az ember.


Nekem 22-23éves koromban csillapodott, aztán párom (laboros) hozott egy gyógyszerészeti folyadékot (leírom privibe ha érdekel), sima kézi szappannal mostam, majd azzal a folyadékkal tisztítottam +gyulladáscsökkentő.


Majd a nyáron lenapoztattam (6x hámlott a bőröm), így a hegek is eltűntek, kitisztult az arcom.


Mai napig tiszta, olykor stesz miatt kijön 1-3db, amikor határidőre alkotok.


Felesleges kétségbe esni, s hidd el lesz nagyobb okod pánikolni vagy stresszelni az életben 😉

2019. márc. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4%
6-os ha tudnád a gyártását/teljes anyag összetételét pár terméknek lehet sírva fakadnál. 😃
2019. márc. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont ezert neztem utana, es irtam amit irtam ;)
2019. márc. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a 6-os válasz miért lett lepontozva, pedig ő jól csinálja. Legnagyobb baromságokat meg a 7-es írta a szappannal meg a napozással...

Tényleg inkább olvass utána alaposan, és ne az ilyen népi hiedelmekre alapozz.

2019. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!