Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ezekből a hajpakol...

Szerintetek ezekből a hajpakolásokból hatásos lehet valamelyik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2019. márc. 11. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen sokat, amennyit ezekben a cikkekben ígérnek, nem tud nőni a haj havonta. Szóval ebből a szempontból kamu.

A hozzávalókból a kókuszzsírról, ricinusolajról(hanövesztésre állítólag ez önmagában is jó) és tojásról hallottam, hogy hasznosak a hajnak (még az almaecet talán jó öblíteni, amitől elvileg fényesebb lesz a haj), a többi hozzávaló csak illatosítja meg hígítja egy kicsit. Arra jó, hogy valamiben különbözzön a recept a többitől és legyen miből cikket írni.

A vérkeringés serkentése tényleg gyorsíthatja kicsit a hajnövekedést, ezen alapulnak a koffeines samponok és hajszérumok (inkább hajhullás ellen alkalmazzák), de ettől is max. millimétereket lehet várni.

2019. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem hajnövesztésre mérföldkövekkel többet segítettek a hajvitaminok. Az ilyen pakolásokat egy hétig mostam a hajamból, de semmi változást nem tapasztaltam.


1. az almaecetet sokan a sampon kiöblítéséhez használják, mert fényes és puha lesz tőle a haj. Ugyanakkor az almaecet savas kémhatású, így hajmosásra szerintem semmiképpen sem alkalmas, rendszeres használattal kiszáríthatja a fejbőrt, tönkreteheti a hajszálak külső védőrétegét, a kutikulát. Ha lúgos kémhatású sampont használsz, akkor az almaecet segít helyreállítani a normál pH értékét a fejbőrnek.


2. citromot, narancsot semmiképpen ne használj a hajadra, szintén savas kémhatású, gyorsabban fog töredezni tőle a haj.


3. a ricinus olaj jó hajnövekedés serkentő, annyi a hátránya, hogy macerás használni és nehéz kimosni a hajból.


Semmit nem kéne használni a fejbőrre, ami csíp meg irritál "serkenti a vérkeringést" címszóval! Ne tedd tönkre a fejbőrödet.


A varga cseppeknek van egy zöld címkés, hajhullás ellni fújós szérumja, nekem attól egy csomó babahajam lett, gyorsabban nőtt a hajam, esetleg azt érdemes kipróbálni.


De a legtöbbet a belső ápolás segített, amik nekem legjobban bejöttek: hair clinic és hair clinic extra. Most sima multivitamint szedek (biotech usa for women) és ettől is szépen nő a hajam, nem is hullik.

2019. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!