Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen színű festéket válasszak?

Milyen színű festéket válasszak?

Figyelt kérdés

Eredeti hajam középbarna (6-os), amit 7-esre majd 8-asra festettem otthon Garnier Olia-val 7.13 majd 8.13.

Szép egyenletes színek jöttek ki, de rájöttem hogy nekem egyáltalán nem áll jól a szőkés szín, természetellenes.


Szeretném az erdetei színemre visszafesteni, de nem tudom eldönteni hogy szintén az Oliá-tól a 6.0-t vagy az 5.0-t válasszam?

Félek a 6.0 egy idő után visszavilágosodna és ismét rezes-arany lenne a hajam. Úgy logikázok hogy az 5.0 ha kopik, akkor lesz 6.0:), de lehet tévedek? és valójában fekete lenne az eredmény?


2019. márc. 23. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kb. velem is ugyanez a helyzet. Én olia aranyszőkével festettem de nem tetszett ezért casting creme gloss 500-zal színeztem. Az lett hogy a tövénél kb 5-6 centire tényleg azt a színt kaptam viszont a szőkített részek 1 árnyalattal világosabbak maradtak és a hajmosások alatt csak onnan kopik a festék. Szerintem fesd a világosabbal aztán ha nagyon nem jó akkor 2 hét múlva a sötétebbel. Szőkére úgyis rá kell festeni párszor mert ledobja a festéket.
2019. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen tényleg a 6.0-nál kéne maradnom. Azt már próbáltam is ezek előtt és az tuti hogy nagyon természetes barna, pont az én színem. max még 1x rámegyek majd vele következő festésnél.
2019. márc. 24. 06:12
 3/14 A kérdező kommentje:

Még az is a bajom egyébként hogy különböző megvilágításokban különféleképpen vagyok megelégedve a hajszínemmel. Meleg fénynél, napsütésben aranyvörös (utàlom), árnyékban, hideg fényben szép bézses, pont amit szerettem volna. A "világossàgi szintje" amúgy jól sikerült, csak ez a meleg arany beütés nem tetszik.:(


Még gondolkodom egy lila sampon/pakolás bevetésén is mielőtt végleg visszabarnítanám, mert utána már tutira nem fogok még egyszer szőkülni. Kár hogy nincs az Oliának 8.1-es, igazán hamvas árnyalata.:( Vagy legalább egy 8.0-s natúr színe. Legalábbis én még csak 8.13at és 8.31eset láttam.

2019. márc. 24. 15:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Vegyél Kallos Florillum folyadékot, ebből keverj bele fehér színű hajpakolásba hátha használ valamit.
2019. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, nagyon biztatókat olvastam róla neten.

Ma meg is vettem, este kipróbálom.:)

Bár az eladó eléggé kiábrándított, mert szerinte ez csak 10-es mélységű, nagyon szőke hajra való, az enyémet meg őzbarnának titulálta.:/

Hát én sötét aranyszőkének látom:), majd megírom lett-e valami eredménye a hamvasításnak, hátha valaki másnak is jól jön majd az infó.:)

2019. márc. 25. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is használtam amikor sötét szőke hajam volt. Nyilván töményebbre kell keverni. Hajpakolásba kevertem jó sokat és fent hagytam fél órát. De színfüggő mennyi ideig ajánlatos rajta hagyni.
2019. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát nem mertem nagy mennyiséget használni, kb 20 csepp a balzsamomba és amíg zuhiztam, addig hagytam rajta. Lemostam és semmi változást nem láttam.

Viszont: szárítás óta a meleg fényű lámpánknál is sokkal mattabnak látom az eddig rezesebb részeket!:) Az aranyszínű babahajakat nem nagyon bolygatta (mondjuk óvatosan is kentem a nagyon világos részeken), de most összességében sötétszőke-szőkésbarnának látom a hajam, amit mindig is szerettem volna.:D Még a világos részek arany csillogására teszek majd egy Kallosos kört legközelebb.

Kedves Válaszoló, te végül vissza tudtál egyenletesen barnulni?

2019. márc. 26. 05:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Én most casting creme gloss 500-ast használok. 8-as 9-es színmélységről indultam, végülis azért akartam vissza barnulni mert sehogy se akart eltűnni a vöröses árnyalat a szőke hajamból. Feketéből világosodtam és emiatt lett a vörös szín. Szóval elegem lett és inkább barna. Eddig 2x mentem rá ezzel a színnel, legutóbb tegnap előtt festettem és még most sem teljesen egyenletes, ahol sokszor volt szőkítve ott nehezen akarja befogni, hamar fakul. A tövétől számítva 10 centi az gyönyörű, de a többi kicsit világosabb. Mindegy idővel majd csak befogja normálisan.
2019. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Uh, nem könnyű a hajszínváltás egyik irányban sem.:/ én ha újrakezdhetném, egyáltalán nem is kezdeném festeni.:) de már most elkezdett megjelenni pár ősz hajszálam.:( nem sok, de már pont kicsillanna a barnámból, úgyhogy sajnos most már muszáj festenem.

De ennek az Oliának nagyon örülök (nem kapok jutalékot tőlük:D), hihetetlen mennyire egységes színt hoz, pedig egymás után festettem a 6os majd 7es és most 8assal. A 6-osával még most is szemezgetek, a legszebb barna ami valaha volt nekem. Jaj olyan kár hogy nem lehet egyik héten barnának, másik héten sötétszőkének lenni, majd következő héten megint barnànak.:D

2019. márc. 26. 20:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne is mondd basszus. Amikor sötét a hajam világosat akarok, máskor meg fordítva. Itthon már ki vannak akadva hogy mennyit festem a hajam. Mások dohányoznak én meg hajat festek :D
2019. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!