Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 25 évesen őszülés. Lehet...

25 évesen őszülés. Lehet stressz miatt?

Figyelt kérdés
Eléggé elszomorító.
2019. márc. 24. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én 23 évesen picit kopaszodni kezdtem. Ahogy kijöttem az egyetemről, helyreállt a bioritmusom stb., látványosan javulni kezdett. Nem tudom, az őszülés visszafordítható-e, de valószínűleg megállítható, hogy ne romoljon tovább. Azért kérdezz körbe a családban, mennyire jellemző, kopaszságot pl. többnyire anyai nagyapát örökli az ember, őszülést nem tudom fejből, de utána kell nézni.
2019. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ehhez még stressz sem kell, teljesen normális.

nekem is megjelent ekkor.

van akinek meg 45 évesen sincs egy ősz hajszála sem.

nem olyan tragikus ez, ha szétnézel, a legtöbb nő festi a haját huszonévesen, és alatta szerintem a legtöbbnek már van ősz szála.

a kopaszodás is ugyanez, van akinél huszonévesen már látványos, másnak meg 60 évesen olyan dús haja van, hogy egy fiatal is megirigyelné.

különbőzőek vagyunk, ne legyetek emiatt szomorúak.

2019. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam valahol, hogy a stressz nem okoz őszülést, ez egy tévhit.

A genetika határozza meg (hogy amellett gyorsíthatja-e a megjelenését környezeti tényező vagy a táplálkozás, azt nem tudom). Volt egy lány középiskolában az évfolyamunkban, akinek már 16-17 évesen elkezdett őszülni a haja.

2019. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor kezdtem őszülni. Nagyon nagy traumák értek, nem tudom, hogy emiatt volt-e vagy genetika. De inkább az elsőre szavaznék, mert nagymamámnak pl. még 80 évesen is fekete haja volt minimális ősz hajszállal, az is csak halántéknál.
2019. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Őszülsz vagy itt-ott előbukkan egy-egy fehér vagy kivilágosodott hajszál? Mert az utóbbi vitaminhiányra utal.
2019. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt-ott előbukkan. 21 évesen 1-2 szám volt tényleg, de most ahhoz képest kicsit több. Nagyon sok hajam vagy, így annyira nem feltűnő.
2019. márc. 25. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb valószínűséggel amúgy genetika, amit a stressz felgyorsít, tehát 25 évesen jön ki az, ami amúgy sokkal később jönne. Életmód-változtatással lassítható-megállítható a folyamat, de nem feltétlenül visszafordítható, több pigmentet asszem már nem fogsz termelni.
2019. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább genetikai oka van. 25 évesen már nekem is voltak ősz szálaim, pedig akkoriban szerencsére elég nyugodt életem volt, kevés stressz ért.

Viszont anyukám, a tesói, és a nagymamám is őszült már a 20-as évei elején, így nálam is várható volt ez.

Festem a hajam, mást nem tudok tenni vele :(

2019. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!