Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha elkezdem borotválni a...

Ha elkezdem borotválni a kezem, megerősödik rajta a szőr?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 1. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2019. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Én borotválom,de nem is tudom...Erősebb, de lehet,amúgy is erősödött volna
2019. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy erősödik. Azért terjedt el a köztudatban, hogy erősödik a borotvától, mert a szőrszál a tövénél vastagabb és mikor nőni kezd, erősebbnek látszódik ezáltal.
2019. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Viszont még annyiban erősödhet, hogy ugye vannak vilagosabb pici pihe szőrök is a kézen, amit ha sokaig borotválunk akkor az megerősödhet.

Borotvàlàst amúgy nem szeretem,mert ha vlkihez hozzá érsz kicsit is, akkor megbököd. És hozzám is ért màr ember a buszon borotvàlt karral, és eléggé kellemetlen volt.

Ezért én jobban szeretem a gyantázást.

2019. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy a borotválás edzés a szőrhagymának, nekem erősödött tőle, szúrós lett. Amikor elkezdtem epilálni, attól viszont sokat gyérült. Egy jó epilátorral otthon magadnak bármikor megcsinálhatod. Csak fontos, hogy ne legyenek nagyon hosszúak a szőrszálak, mert akkor fájdalmasabb. De amúgy könnyen meg lehet szokni.
2019. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2019. ápr. 1. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

szőrhagyma nem létezik :)

Szőrtüszőben keletkezik a szőrszál. A szőrtüsző nem kap semmilyen visszajelzést a szőrszáltól, hogy a bőr felett levágtad-e vagy sem, tehát se nem erősödik, se nem ritkul.


Az epilálás az más. Ott maga a szőrtüsző is kiszakad a szőrszállal együtt.

2019. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem szőkésbarna pihés, viszont nagyon sűrű és megmértem,3 centi hosszú szőr volt a karomon. Elkezdtem borotválni,most már erős,fekete borosta van rajta és ha 3 napig meghagyom,sokan rácsodálkoznak, hogy "te borotválod a karodat?" Lehet, hogy ha visszanőne ugyanolyan lenne,nem tudom,de most így határozottan olyan mint ha erősebb lenne.
2019. ápr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!