Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezhet az, hogy hormonzavar...

Létezhet az, hogy hormonzavar okozza a túlzott anyajegyképződést?

Figyelt kérdés
tudom, hogy minden betegség lelki eredetű, meg hogy az anyajegyeket örökölni lehet, de hogy a manóban lehetséges az, hogy rajtam több mint 300 van? nőhetnek hormonháztartásbeli problémák miatt is? nincs olyan hét hogy ne lássak meg egy-két újat. nem szolizom, nem napozom, szőke vagyok, kék szemű világos bőrű, öröklött anyajegyekkel. de nem hiszem el, hogy ez mind csak genetika. persze tudom, hogy ilyen paraméterekkel jóval nagyobb esélyem van az anyajegyképződésre, de nem hiszem, hogy ez mind csak az lenne. 27 éves vagyok. 40 éves koromra nem lesz ép felület rajtam?
2008. nov. 10. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne menned a bőrgyógyászhoz
2008. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akár bőrrák is lehet, úgyhogy irány a bőrgyógyászat.
2008. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bőrgyogyász!!! keress fel egyet mert én még nem is hallotam ilyet...

remélem semmi komoly. majd írd mg hogy mi volt...

2008. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyugi nincsen baj, félévente nézetnem kell magam bőrgyógyásszal! ezzel nincs gond, meg megszoktam, hogy napozni sem nagyon mehetek soha, meg csúnya, meg undorító ennyi anyajeggyel élni, de a kérdésem az volt, hogy lehetséges-e hogy a hormonzavar ilyen rendellenességgel járjon? kedvesek vagytok, hogy aggódtok értem, de tényleg nincs gond, tényleg fél évente megyek az összeset megnézetni. Csak tudom, hogy a hormonháztartás felborulása bőrproblémákkal is jár. Viszont az érdekelne, hogy ilyen szintű bőrproblémával is járhat-e a hormonzavar, vagy a kettő két különböző dolog? Ebben várnám a válaszotokat, tanácsaitokat.
2008. nov. 11. 19:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon jól esik az aggódásotok. :D köszönöm. Egyébként az ikertesómon és rajtam kívül még soha nem láttam olyan embert, akin ennyi anyajegy lenne. :( :( egy nőnek különösen fájó pont egy ilyen dolog. Egyrészt fürdőruhát nem is nagyon vehetek, mert napra nem mehetek csak felöltözve, másrészt ha ki is mernék menni egy strandra, akkor is megbámulnak! :( elkeserítő de ez van. Azért remélem, hogy találni fogok egyszer egy olyan férfit, akit ez cseppet sem fogja zavarni. :(
2008. nov. 11. 19:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! voltam ma hormonvizsgálaton, egy hét múlva csütörtökön lesz eredmény, akkor majd megírom. De nem tudtok véletlenül egy jó bőrgyógyászt?
2008. nov. 13. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt is megjelenhetnek új anyajegyek a hormonháztartás változása miatt. Tehát igen, a hormonok befolyásolják az anyajegyképződést, főleg, ha te genetikailag is fogékonyabb vagy rájuk.


Gondolom ezeket már elmondta neked az orvos is azóta. De hátha nem... :)

2008. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! nem kaptam mostanára időpontot, csak december 8ra, úgyhogy nem tudom, hogy mit mond a bőrgyógyász. mindenesetre eddig még egy bőrgyógyász sem mondottolyat, hogy hormonzavar is okozhatja az anyajegyképződést. köszönöm a sok-sok infót! jó éjt
2008. nov. 14. 22:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is már 1-2 éve állandóan új anyajegyeim vannak. Heti 1 tuti mindig megjelenik. Gusztustalan, engem is nagyon zavar, nembeszélve arról, hogy nagyon megijeszetett. Elmentem bőrgyógyászhoz, és azt mondta, hogy ez a genetikai kódolásomnak köszönhető, olyan korban vagyok (21) amikor ezek erőteljesebben megjelennek. Amíg nem sebes és nem viszket kibirhatatlanul, ne foglalkozzak vele. Szívesen leszedetném, mert csúnya, de ugye ok nélkül nem szedi le bőrgyógyász, főleg nem százakat.
2008. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Most találtam meg ezt a kérdést :D. 17 éves lány vagyok, és engem is rettenetesen zavar, mert nekem is rengeteg anyajegyem van. Kicsit megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ebben a cipőben.. Érdekelne, hogy így a kérdés feltétele után 12 évvel :), milyen az állapotod, jutottál e valamire ezzel az egésszel? A válaszodat nagyon megköszönném :)
2020. dec. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!