Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tartós hajegyenesítés?

Tartós hajegyenesítés?

Figyelt kérdés
Borzasztóan sokat szenvedek a hajammal. Reggel-este a nap 24órájában úgy nezek ki mikor össze van kötve a hajam, mint egy bohóc hajú, egy bárány, vagy egy oroszlán akinek göndör sörénye van. A fejem körül göndör tincsek jelennek meg. Babahaj. Kimondhatatlanul gyűlölöm a hajamat, mindig össze van fogva mert csúnya hullámos. (olyan Jézus Krisztus hajam van,) Hajvasalóval kiegyenesítem, de negyed MAX félóra és hullámos, ha meg párás, csapadékos az idő akkor két és fél perc. Nagyon szeretnék egyenes hajat. Gondolkoztam gőzölgős hajegyenesítőről az vajon segít? Nem tudom, sok rosszat hallottam róla. Ott vannak azok a tartós hajegyenesítő szerek, amik még nagy fodrász szalonokban is jelen vannak. Keratinos brazil, ilyen olyan krémes dolog, de ismerős fodrászoktól azt hallottam, teljesen tönkreteszi a hajat,de annyira, hogy utána le kell vágni. Szó szerint roncsolja. Ez tényleg így van? Fodrász oldalakon annyira gyönyörűek azok a hajak. 17 éves vagyok, iskolába járok, nem tehetem meg, hogy kipróbálom és tönkre megy a hajam így aztan fülig le kell vagni. Ti mit ajanlotok? Milyen hajvasalót, milyen hajegyenesítő szert, eszközt? Barmit? És nagyon szívesen várom fodrászoktól is véleményt. Annyira hálás lennék, ha végre úgy allna a hajam ahogy szeretném,mert nem túl előnyös az sem ha zselével lenyalom hisz zsíros hatást kelt. Előre köszi a válaszokat :)

2019. máj. 10. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el az egyenes hajat. Inkább nézz utána, hogy hogy kéne ápolnod a göndör hajadat és mit csinálsz rosszul, hogy sörény lesz belőle.
2019. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van, akármennyire is akarod követni az egyenes hajú divatmániát.


Mivel genetikailag vagy göndör, el kellene fogadnod.

Bocsánat a kifejezésért, de csak szarrá roncsolon, roncsolnád a hajad szerkezetét, aminek a vége nem szép eredmény lenne.

Kezelhetetlenebb hajkorona, idővel töredezés, hajhullás.


Ami sokkal rosszabb, minthogy nem egyenes a hajad.(szerintem, de szólj ha tévedek)


Nagyon sokat számít az is, hogyan kezeled a hajad pl hajmosás, szárításkor is. (ez igaz egyenes hajra és göndörre egyaránt)


Sokan csak egy tömbe fogják és borzolva átszárítják.

Holott a szárítás is hajformázás...

Megfelelő fésűvel megfelelő irányba szárítva.


Göndör hajú kollégám nem összefogja gumival, hanem megfelelő irányba feltekeri a haját ezzel a V-alakú valamivel. Aminek 1-1 szárában bekunkorodó fém van s az tartja a hajat kontyba.


Gumizni én se szeretem, meglátszik a nyoma, a rövidebb hajszálaknál pl fufru, hát idétlenül áll, de ezzel mindenki így van.


Sok mindent néztem olvastam, gyakoroltam mire az én hajamnak megfelelő fazont és technikát megtaláltam.

A leghosszabb réteg combközépig ér.


Az egyik ápolónőnek láttam, hogy seggig érő eredeti göndör haja van, az az igazi fürtös göndör.

Ő elfogadta a haját és kegyetlenül szép, a vörös színnel pedig még feltűnőbb.

De van olyan volt tanárom (faszi) akinek szint úgy olyan göndör lenne, csak felnyírja 2mm-esre.

2019. máj. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden egyenesítő/modosító eljárás vagy/és termék roncsolja a hajat, de ez szín tiszta marketing.


Mivel a haj roncsolásba nem lehet bele halni így senki se áll az útjukba.

Pl a csajok egyenesítgetik a hajukat, festegetik.

Idővel elkezd töredezni, roncsolódni :

Itt jönnek képbe a hajápoló szerek/eljárások. "vegyed, vegyed, mert jobb lesz" - így mégtöbb a bevétel. 😁

S lehetne még mesélni miből mi következik... S ezzel tisztában vannak, a vevőt igazából leszarják, bevétel legyen jó.

2019. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínű félreértettétek, hülyén fogalmaztam. Hullámos a hajam, csak ugye mindig össze van fogva és a fülemnél a babahajaim gondorek.. És ez ellen nem tudok mit tenni, kiborít mert a homlokomnal vegig a babahajak szalldogálnak,de a fodrász mondta semmiképp ne vágjam le, mert visszanövés idején még rosszabb lesz.
2019. máj. 11. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia sorstárs! Ugyanezen mentem át, már 23 éves vagyok és szép egyenes hajam van. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Nekem 18 éves koromban meg lett csinálva Brazil Cacauval, és teljesen rendbe jött. Igazából ha eredeti termékkel dolgoznak akkor nem teszi tönkre a hajat, csak amikor kimegy a hatása visszaáll az eredeti állapotába. Nekem is így volt. Kb 1,5 évig 3 havonta csináltattam a hajam, aztán félévente, most már egy évig kitart. Nekem előtte olyan kócos-hullámos hajam volt, sokat szenvedtem vele mert mindig igénytelenül nézett ki :( A Brazil Cacau javította meg és mondom most már nem kell vele olyan sokat szenvedni. Persze ha megizzadok pl akkor a tarkómnál behullámosodik, de az összhatás még úgyis igényes. Na szóval próbáld ki a tartós hajegyenítést, mert kb csak ez megoldás vagy max paróka hordás...
2019. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!